PLH: "Pasy" przegrały w Gdańsku

ComArch Cracovia doznał drugiej porażki z rzędu w Polskiej Lidze Hokejowej. W niedzielę "Pasy" przegrały w Gdańsku ze Stoczniowcem 4:8.

Mistrzowie Polski wrócili do własnej hali w wielkim stylu. W pierwszym meczu rozgrywanym w tym sezonie w Tychach gospodarze rozgromili Zagłębie ZSME Sosnowiec aż 10:3.

Pod koniec sierpnia na tyskim lodowisku doszło do awarii instalacji chłodzącej i hokeiści GKS-u przekładali mecze, a kilka rozegrali w Katowicach-Janowie.

Do dużej niespodzianki doszło w Sanoku. Miejscowy KH, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, pokonał Dwory Unię Oświęcim 1:0.

Stoczniowiec Gdańsk - ComArch Cracovia 8:4 (2:2, 3:1, 3:1)

Bramki: Maciej Urbanowicz (17., 55.), Artur Kostecki (18,), Robert Grobarczyk (31.), Zdenek Jurasek (38., 55. karny), Wojciech Jankowski (39.), Marcin Słodczyk (47.) - Adrian Chabior (9.), Karel Horny (13.), Michał Piotrowski (25.), Rafał Twardy (59.).

Widzów 500. Kary: Stoczniowiec - 32 minuty w tym 10 dla Pawła Benasiewicza za niesportowe zachowanie; Cracovia - 14 minut.

GKS Tychy - Zagłębie ZSME Sosnowiec 10:3 (1:1, 9:0, 0:2)

Bramki: Jarosław Kuc (5.), Mariusz Justka (23.), Michal Belica (30., 32.), Artur Ślusarczyk (34., 39.), Michał Woźnica (35.), Adam Bagiński (36.), Peter Kotlarik (37.), Adrian Parzyszek (38.) - Gabriel da Costa (9.), Wojciech Wojtarowicz (52., 55.).

Widzów 4000. Kary: GKS - 14 minuty w tym 10 za niesportowe zachowanie Adrian Parzyszek; Zagłębie - 8 minut.

KH Sanok - Dwory SA Unia Oświęcim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Bramki - Pavel Lubosz (35.).

Widzów 1200. Kary: Sanok - 22; Unia - 8.

Wojas-Podhale SSA Nowy Targ - TKH Thyssen Krupp Energostal 1:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0)

Bramki - Jarosław Dołęga (17.) - Marian Kacir (57.).

Widzów 1000. Kary: Podhale - 10; TKH - 30 minut.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Podhale Nowy Targ | Sanok | Comarch | kara | bramki | gks | Zagłębie | Cracovia | pasy