Piotr Siemionowski mistrzem świata na 200 m! Walczykiewicz srebrna!

Piotr Siemionowski zdobył złoty medal kajakarskich mistrzostw świata w węgierskim Szeged. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz triumfował w niedzielę na dystansie 200 metrów.

To drugi złoty medal "Biało-czerwonych" w tych mistrzostwach. W sobotę w K1 na 500 m triumfował Marek Twardowski (Cresovia Białystok), ale w przeciwieństwie do Siemionowskiego, sukces osiągnął w konkurencji nieolimpijskiej.

Tymczasem Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w wyścigu K1 na 200 metrów w kajakarskich mistrzostwach świata w węgierskim Szeged. Zawodniczka KTW Kalisz powtórzyła osiągnięcie z 2009 roku z kanadyjskiego Dartmouth.

W Szeged Walczykiewicz przegrała o niespełna pół sekundy z Nowozelandką Lisą Carrington. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Inna Osipienko-Radomska.

Magdalena Krukowska (Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) sięgnęły po srebrny medal kajakarskich mistrzostw świata w węgierskim Szeged w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m.

Polki przegrały z reprezentantkami gospodarzy Katalin Kovacs i Danutą Kozak. Trzecie miejsce zajęły Australijki Joanne Brigden-Jones i Hannah Davis.

Medaliści i miejsca Polaków w niedzielnych finałach mistrzostw świata w kajakarstwie w węgierskim Szeged: