Piotr Gacek: Cieszą trzy punkty i styl

Libero polskiej reprezentacji Piotr Gacek po wygranym z Argentyną 3:1 meczu Ligi Światowej we Wrocławiu z parkietu schodził bardzo zadowolony. - Cieszą trzy punkty i nasz styl - przyznał.

- Zespół z Argentyny przyjechał do Polski bez żadnego obciążenia. Postawili wszystko na jedną kartę, ale myślę, że zaprezentowaliśmy kawał dobrej gry i przy pomocy własnej publiczności zdobyliśmy trzy punkty, co jest dla nas bardzo istotne - powiedział.

Reklama

Gacek podkreślił jednak, że na tym nie poprzestaną i przed niedzielnym spotkaniem przeanalizują wszystkie błędy. - Dlatego mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej - zaznaczył.

Podopieczni Daniela Castellaniego z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Nie popełniają tyle prostych błędów, są bardziej zgrani i nie zdarzają im się seriami tracone punkty.

- Właśnie dlatego cieszy tutaj nie tylko wygrana, ale i styl, który zaprezentowaliśmy. Chodzi przecież o to, by formę pozyskać przed turniejem finałowym w argentyńskiej Cordobie. Wierzę głęboko, że uda się do niego awansować - dodał.

Nie bez znaczenia jest fakt, że kolejne pięć meczów Polacy rozegrają przed własną publicznością. - Każdy zespół, który przyjeżdża do nas zazdrości nam atmosfery na hali. Kibice są naszym siódmym zawodnikiem i jeśli tak zostanie do końca, to będziemy mieli komplet zwycięstw - uważa libero "Biało-czerwonych".

Rewanż z Argentyną zaplanowano w Hali Stulecia we Wrocławiu w niedzielę na godz. 18.00. Polacy po czterech zwycięstwach i trzech porażkach zajmują w grupie D trzecie miejsce. Jeśli uda im się wygrać drugie spotkanie z ekipą Javiera Webera wyprzedzą Niemców.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Stylu | Wrocław | W.E. | styl | Piotr Gacek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje