Piłkarz Herthy dewastował auta

Pomocnik lidera niemieckiej Bundesligi Herthy Berlin Patrick Ebert został na czas nieokreślony zawieszony przez klub za nocne dewastowanie samochodów. Trener reprezentacji do lat 23 Horst Hrubesch postanowił nie powoływać go do kadry.

- Miarka się przebrała. Nie będziemy dłużej tolerować takiego zachowania. Jestem niezwykle zawiedziony - skomentował szkoleniowiec Lucien Favre.

Reklama

Ebert wraz z kolegą z reprezentacji narodowej Kevinem Princem Boatengiem zostali w środę o 3.30 w nocy zatrzymani przez policję za dewastację samochodów.

- Tu nie chodzi wcale o to, że niszczyli czyjeś mienie. Kara, którą nałożyliśmy na zawodnika nie ma z tym zbyt wiele wspólnego. Od tego jest policja, my wymagamy od piłkarza dyscypliny, a Patrick po raz kolejny został złapany o tak późnej porze poza domem. Tak nie zachowuje się profesjonalista - podkreślił menedżer Dietmar Hoeness.

Jak przyznał trener Borussii Dortmund Juergen Klopp, również Boateng nie uniknie upomnienia. - Czeka go niemała sankcja. Jaka, to się jeszcze okaże - powiedział.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Auta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama