Piłkarskie MŚ: Strajk robotników na Maracanie

Robotnicy remontujący stadion Maracana ogłosili strajk po tym, jak jeden z nich został poważnie poparzony w wyniku eksplozji. Na tym słynnym obiekcie w Rio de Janeiro w 2014 roku będą rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostwa świata.

Powodem wybuchu, do którego doszło w środę, było zapalenie się chemikaliów. Pracownik został natychmiastowo przewieziony do szpitala w Souza Aguiar. Ma poważne obrażenia nóg.

Reklama

"Musimy poprawić nasze warunki, które są dalekie od ideału. Wrócimy do robót, gdy tylko nasze żądania zostaną spełnione" - powiedział dyrektor związku zawodowego robotników Romildo da Silva.

Setki robotników wzięły udział w demonstracji obok stadionu, by zwrócić uwagę na problem niebezpiecznych warunków pracy, a także domagano się wyższego wynagrodzenia i lepszej opieki zdrowotnej.

Na Maracanie już w 2013 roku mają odbyć się spotkania Pucharu Konfederacji, a rok później m.in. mecz otwarcia i prawdopodobnie finał mistrzostw świata. Koszty renowacji areny szacowane są na 630 milionów dolarów.

To już kolejny strajk robotników podczas przygotowań do brazylijskiego mundialu. W czerwcu pracownicy odnawiający stadion Mineirao w Belo Horizonte na cztery dni przerwali pracę domagając się wyższych płac.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: maracana

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje