Piłkarska LE: Sion wygrał sprawę w sądzie, ale nie zastąpi Celtiku

FC Sion wygrał przed kantonalnym sądem cywilnym sprawę o nieuzasadnione jego zdaniem wykluczenie z rozgrywek Ligi Europejskiej. Jednak panel odwoławczy UEFA odrzucił apelację szwajcarskiego klubu i potwierdził zastąpienie go przez Celtic Glasgow.

Szwajcarzy naruszyli regulamin rozgrywek desygnując do gry w meczu eliminacji LE z Celtikiem nieuprawnionych zawodników. FC Sion wygrał rywalizację na boisku, ale został wykluczony z rozgrywek. Szkocka drużyna, która zajęła miejsce Szwajcarów, ma wyznaczony na czwartek mecz z Atletico Madryt.

Reklama

Sąd uznał, że wykluczenie klubu FC Sion z rozgrywek Ligi Europejskiej nie ma mocy prawnej i wezwał Europejską Unię Piłki Nożnej (UEFA) do przywrócenia go w prawach uczestnika tegorocznej rywalizacji w grupie I.

Kilka godzin później UEFA odrzuciła jednak apelację Sionu, co oznacza, że w LE zagra Celtic. Szwajcarskiemu klubowi, który po decyzji sądu zarezerwował już bilety lotnicze i hotel w Madrycie, pozostaje teraz odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Wcześniej sąd powszechny w kantonie Valasi oddalił powództwo Sionu, gdyż uznał, że nie jest właściwy miejscowo do rozpatrzenia sprawy. Wtorkową decyzję podjął sąd w kantonie Vaud.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: FC Sion | Liga Europejska | piłka nożna | UEFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama