Pierwsze zwycięstwo Zeptera w Suprolidze!

W swym czwartym występie w elitarnych rozgrywkach Suproligi Zepter Idea Śląsk Wrocław odniósł pierwsze zwycięstwo. Mistrzowie Polski ograli na parkiecie rywali chorwacką drużynę BC Split 88:83, wykazując w dramatycznych końcówkach czwartej kwarty i dogrywki sporą odporność nerwową.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu Śląsk zniwelował 4-punktową przewagę gospodarzy. Najpierw na 49 sekund przed końcową syreną celnie rzuty wolny egzekwował McNaull, a 20 sekund później to samo uczynił Kościuk. Po niecelnym rzucie gospodarzy jeszcze raz polski zespół miał okazję przypieczętować swe pierwsze zwycięstwo w Suprolidze, jednak McNaull trafił spod kosza tuż po ostatniej syrenie i na tablicy świetlnej widniał remis 74:74.

Na 31 sekund przed końcem dogrywki niecelny rzut Avlijasa zebrał McNaull i polski zespół prowadził 84:82. Chwilę później dwa "oczka" z linii rzutów wolnych dorzucił Kościuk. Na trzy sekundy przed końcem dodatkowego czasu gry "za trzy" chybił Vujcic, a Kościuk ponownie dodał dwa punkty z rzutów wolnych i Śląsk odniósł pierwsze zwycięstwo w Suprolidze!

Zobacz opis i relację minuta po minucie oraz posłuchaj co po meczu powiedział trener Urlep.

Dowiedz się więcej na temat: kościuk | Śląsk