Pierwsza bitwa o półfinał

Dzisiaj wieczorem po meczu na stadionie Świętego Jakuba w Bazylei, w którym zmierzą się Portugalia z Niemcami, poznamy pierwszego półfinalistę piłkarskich mistrzostw Europy.

Na ławce zespołu niemieckiego zabraknie trenera Joachima Loewa. Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) podjęła decyzję, że Loew nie będzie mógł zasiąść podczas spotkania na ławce wraz z zespołem.

Reklama

Jest to pokłosie incydentu, do jakiego doszło w czasie meczu Niemcy - Austria. Hiszpański sędzia Manuel Mujeto Gonzales odesłał na trybuny selekcjonerów obu drużyn - Loewa i Josefa Hickersbergera po tym, jak obaj wdali się w słowny pojedynek z sobą i z sędzią technicznym.

O tym, jaki będzie skład zespołu niemieckiego wiadomo będzie tuż przed meczem, gdy decyzję dotyczącą kontuzjowanych Lukasa Podolskiego i Torstena Fringsa podejmie sztab medyczny reprezentacji.

W zespole Portugalii nie ma żadnych poważnych problemów zdrowotnych, trener Luiz Felipe Scolari zapowiada, że wystawi najmocniejszy skład z zawodnikami, którzy nie grali w ostatnim meczu grupowym ze Szwajcarią, przegranym 0:2 (0:0).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bitwa | półfinał

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama