Pewne zwycięstwo Hiszpanów

W drugim meczu eliminacyjnej grupy B mistrzostw świata, jeden z faworytów turnieju Hiszpania pokonała Słowenię 3:1.

Skazani na pożarcie Słoweńcy już w 2 minucie mogli zdobyć bramkę, ale fantastyczna parada Casillasa przy strzale głową Knavsa nie pozwoliła graczom Srecko Kataneca objąć prowadzenia.

Po kilku minutach chaotycznej gry Hiszpanie opanowali sytuacje. Dwukrotnie groźnie na bramkę Simuneovicia uderzał z rzutów wolnych Francisco De Pedro, jednak w obu przypadkach minimalnie ponad bramką. W odpowiedzi Zlatko Zahović silnym strzałem z dystansu ponownie zmusił do efektownej interwencji bramkarza Hiszpanii.

W 44 minucie po indywidualnej akcji Luisa Enrique piłkę przejął Raul, zwodem minął obrońce i technicznym płaskim strzałem pokonał bramkarza Słoweńców. W 55 min. z dobrej strony pokazał się niewidoczny w pierwszej połowieTristan, ale jego silne uderzenie zdołał wybronić Simuneović, który dziesięć minut później wygrał również pojedynek sam na sam z Fernando Morientesem.

Drugą bramkę Hiszpanie zdobyli po akcji najlepszego na boisku De Pedro, który w 74 min. idealnie obsłużył Valerona. Ambitni Słoweńcy nie załamali się i szybko odpowiedzieli bramką kontaktową po indywidualnej akcji Cimiroticia. Mecz rozstrzygnął się w 87 minucie kiedy to w niegroźnej sytuacji na polu karnym Gajser sfaulował Morientesa, a jedenastkę pewnie wykorzystał Fernando Hierro.