Pekin 2008: Hellebaut tylko w skoku wzwyż

Halowa mistrzyni świata w pięcioboju Belgijka Tia Hellebaut nie wystartuje w igrzyskach w Pekinie w siedmioboju. Skoncentruje się jedynie na jej koronnej konkurencji - skoku wzwyż.

W halowych mistrzostwach w Walencji Hellebaut nieznacznie była lepsza od Kelly Sotherton. Właśnie Brytyjka będzie olimpijską faworytką, bowiem z udziału w siedmioboju zrezygnowała także Karolina Kluft. Szwedka postanowiła skupić się na trójskoku i skoku w dal.

Reklama

Belgijka uznała, że w siedmioboju nie ma szans na medal. Jej rekord życiowy to 6201 pkt, ale - jak przyznała - stać ją na 6400. Oceniła jednak, że aby stanąć na podium w Pekinie, trzeba uzyskać co najmniej 6500 pkt.

W 2006 roku w Goeteborgu Hellebaut niespodziewanie została mistrzynią Europy w skoku wzwyż. Osiągnęła wynik 2.03, taki sam jak srebrna medalistka Bułgarka Wenelina Wenewa.

Rywalizacja w stolicy Chin w tej konkurencji zapowiada się bardzo interesująco. Faworytkami są mistrzyni olimpijska z Aten Rosjanka Jelena Sliesarienko i mistrzyni świata Chorwatka Blanca Vlasic, która jest niepokonana od 22 konkursów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrzyni | Pekin | Pekin 2008

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje