Pekao Szczecin Open: Porażka Gawrona, wygrana Kubota

Marcin Gawron przegrał z Niemcem Julianem Reisterem 5:7, 6:4, 1:6 w drugiej rundzie challengera ATP - Pekao Szczecin Open (z pulą nagród 106 500 euro). Pierwszy mecz w imprezie wygrał inny polski tenisista Łukasz Kubot.

Gawron startował dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów, a Reister jest rozstawiony z numerem piątym. W pierwszym secie toczyli wyrównaną walkę do stanu 5:5, gdy Polak się na chwilę zdekoncentrował i przegrał dwa kolejne gemy.

W drugiej partii to Gawron zdobył jedynego "breaka" i odskoczył na 4:2 i 5:3, zanim wygrał ją 6:4.

Decydujący set Polak rozpoczął fatalnie, a pierwszego gema - i jak się później okazało jedynego - wygrał na 1:3.

Wcześniej Kubot pokonał kwalifikanta Niemca Petera Torebko 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie i awansował do 1/8 finału. Najwyzej rozstawiony w imprezie Polak trafi teraz na Czecha Lukasa Rosola.

pierwsza runda gry podwójnej -

Martin Cuevas, Pablo Cuevas (Urugwaj) - Tomasz Bednarek, Misha Zverev (Polska, Niemcy) 6:4, 6:2

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Łukasz Kubot | Łukasz | Francja | Niemcy | Kubot | porażka | wygrana | Szczecin | pekao | Kubota