Paula Gorycka rozstała się z grupą CCC Polkowice

Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w kolarstwie górskim w kategorii młodzieżowej Paula Gorycka rozstała się z grupą CCC Polkowice.

"Pożegnaliśmy się w dobrej atmosferze. Dziękuję ekipie i sponsorowi Dariuszowi Miłkowi za te prawie dwa lata współpracy, która w zeszłym roku dała efekty. Warunki w grupie są na światowym poziomie i każda kolarka mogłaby o takich marzyć. Ekipa nie ma jednak trenera i dlatego postanowiłam wrócić do Andrzeja Piątka" - powiedziała Gorycka.

Reklama

Trener Piątek uważa Gorycką za jeden z największych talentów w polskim kolarstwie, którego nie wolno zmarnować. "Bez względu na to, w jakiej ekipie znajdzie się Paula, nawet gdyby została w CCC, to ja będę jej pomagać" - podkreślił.

Zawodniczka nie wie jeszcze w jakim klubie będzie trenować. "Na razie nadrabiam zaległości na uczelni. Jestem na trzecim roku fizjoterapii na krakowskiej AWF. Do treningów chciałabym wrócić na początku grudnia" - dodała.

Andrzej Piątek przez 12 lat prowadził kadrę narodową MTB. Jego podopieczni zdobyli 32 medale na najważniejszych imprezach - w tym jeden olimpijski - srebrny, wywalczony przez Maję Włoszczowską na igrzyskach w Pekinie. W ostatnich sezonach był jednocześnie szefem ekipy CCC Polkowice. Z obu funkcji został zwolniony w lipcu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: polkowic | Paula Gorycka | ccc polkowice

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje