"Patrioci" na celowniku w NFL

Czy skończy się czas "Patriotów"? To chyba główne pytanie przed rozpoczynającym się już w czwartek sezonem 2005 w National Football League.

I choć w lidze są przynajmniej dwie teoretycznie silniejsze drużyny, to właśnie ekipa z przedmieść Bostonu dzierży tytuł od dwóch sezonów. Z Patriots trudno jest po prostu wygrać wówczas, gdy jest to najważniejsze.

Reklama

Nieudaną próbę podjęli podczas lutowego Super Bowl gracze "Orłów" z Filadelfii. Zespół prowadzony przez Andy Reida przegrał na Altell Stadium w Jacksonville 21-24 z mądrzej grającymi obrońcami tytułu.

Niektórzy twierdzą, że nie ma - przynajmniej na papierze - drużyny silniejszej od Eagles. Praktycznie nie mają słabych stron i tylko konflikt osobowości pomiędzy Donovanem McNabbem a Terrellem Owensem może pokrzyżować plany filadelfijczykom. Może, ale nie musi, bo wspólny cel niweluje nawet największe podziały.

W AFC bez wątpienia największym rywalem New England Patriots będą Colts. To zespół z Indianapolis ma w swoich szeregach największą gwiazdę ligi. Mowa o Peytonie Manningu, który ubiegłorocznym wyczynem (49 podań na touchdown) przejdzie na pewno do historii. Manning jest typem perfekcjonisty, więc możemy się spodziewać kolejnego ataku na rekord, ale czy jest to możliwe? Władze Colts potrafiły zatrzymać w RCA Dome także Edgerrina Jamesa i Marvina Harrisona i liczą tylko na jedno - zwycięstwo w Super Bowl XL 5 lutego na Ford Field w Detroit.

Wracając do Patriots, to przystępują oni do sezonu w praktycznie nie naruszonym składzie. Drużynę do walki poprowadzi znów mimo wszystko niedoceniany Tom Brady, a obrona - mimo straty Tya Lawa - powinna radzić sobie równie dobrze jak w poprzednich sezonach. Zobaczymy jak świetny szkoleniowiec jakim z całą pewnością jest Bill Belichick poradzi sobie z ubytkiem swoich dwóch koordynatorów: ofensywnego Charlie'ego Weisa (będzie prowadził słynny uniwersytet Notre Dame) i defensywnego Romeo Crennela (został głównym coachem Cleveland Browns).

Pierwszym testem dla drużyny z Foxboro będzie oficjalny pojedynek otwarcia z bliskimi naszemu sercu Raiders, którzy byli świadkami chyba najgłośniejszych transferów w przerwie letniej. Norv Turner będzie miał teraz do dyspozycji wspaniałego odbierającego jakim jest bez wątpienia Randy Moss (poprzednio Minnesota Vikings) oraz dobrego running backa w postaci LaMonta Jordana.

My liczymy na dobre występy Sebastiana Janikowskiego, który jest jednym z trzech kickerów w lidze, którzy w ciągu ostatnich dwóch sezonów trafili przynajmniej 87 procent field goali. Ten wskaźnik mówi wystarczająco dużo.

Mówiąc o kandydatach do walki o najwyższe zaszczyty nie sposób także nie wspomnieć Atlanta Falcons ze nieobliczalnym Michalem Vickiem, wzmocnionych w defensywie Kansas City Chiefs czy też solidnych Pittsburgh Steelers. Sympatia kibiców powinna być także po stronie "bezdomnych" New Orleans Saints, którzy - przynajmniej na początku sezonu - będą musieli swoje mecze rozgrywać na wyjazdach. Ich "domowy" debiut przeciwko Giants (w 2. kolejce 18 września) już został przeniesiony do Nowego Jorku, a co będzie dalej przekonamy się już wkrótce.

NFL w ostatnich sezonach udowodniła, że potrafi być nieobliczalna i bardzo "kochana" przez bukmacherów. No i także przez nas...

Witek Cebulewski

Zestawienie par inauguracyjnej serii

czwartek

New England Patriots - Oakland Raiders

Typ INTERIA.PL: Patriots.

niedziela

Washington Redskins - Chicago Bears

Typ INTERIA.PL: Redskins.

Cleveland Browns - Cincinnati Bengals

Typ INTERIA.PL: Bengals.

Miami Dolphins - Denver Broncos

Typ INTERIA.PL: Dolphins.

Buffalo Bills - Houston Texans

Typ INTERIA.PL: Texans.

Carolina Panthers - New Orleans Saints

Typ INTERIA.PL: Panthers.

Kansas City Chiefs - New York Jets

Typ INTERIA.PL: Chiefs.

Jacksonville Jaguars - Seattle Seahawks

Typ INTERIA.PL: Seahawks.

Minnesota Vikings - Tampa Bay Buccaneers

Typ INTERIA.PL: Buccaneers.

Pittsburgh Steelers - Tennessee Titans

Typ INTERIA.PL: Steelers .

New York Giants - Arizona Cardinals

Typ INTERIA.PL: Cardinals.

San Diego Chargers - Dallas Cowboys

Typ INTERIA.PL: Chargers.

Detroit Lions - Green Bay Packers

Typ INTERIA.PL: Packers.

San Francisco 49ers - St. Louis Rams

Typ INTERIA.PL: Rams.

Baltimore Ravens - Indianapolis Colts

Typ INTERIA.PL: Colts.

poniedziałek

Atlanta Falcons - Philadelphia Eagles

Typ INTERIA.PL: Falcons.

Dowiedz się więcej na temat: NFL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje