Paragwaj umocnił się na czele

Piłkarze Paragwaju umocnili się na prowadzeniu w tabeli, odnosząc przed własna publicznością w Asuncion zwycięstwo 2:0 nad reprezentacją Wenezueli w pierwszym meczu ósmej kolejki spotkań eliminacji mistrzostw świata 2010 w strefie Ameryki Południowej.

Wynik meczu ustalili już w pierwszej połowie: Christian Riveros, który strzelił gola w 28. minucie, a także Nelson Haedo Valdez - w 45. Po przerwie żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki.

W ośmiu występach zespół Paragwaju odniósł pięć zwycięstw, odnotował także dwa remisy i tylko jedną porażkę. Ma w dorobku 17 punktów i utrzyma prowadzenie w strefie Ameryki Płd. po zaplanowanych na środę i czwartek pozostałych meczach. Natomiast Wenezuela przegrała trzeci raz z rzędu i ma siedem punktów, co plasuje ją na ósmej pozycji w tabeli.

Po 12 punktów zdobyły dotychczas Brazylia i Argentyna, zaś Urugwaj ma ich 11.

Paragwaj - Wenezuela 2:0 (2:0)

Bramki - Cristian Riveros (28.), Nelson Haedo Valdez (45.). Widzów 40 000.

Paragwaj: Justo Villar; Carlos Bonet, Julio Manzur, Paulo da Silva, Claudio Morel Rodriguez; Jonathan Santana (71. Denis Caniza), Victor Cacares, Edgar Barreto (79. Aureliano Torres), Cristian Riveros; Roque Santa Cruz, Nelson Haedo Valdez (63. Dante Lopez).

Wenezuela: Renny Vega; Gerson Chacon (35. Franklin Lucena), Jose Manuel Rey, Pedro Boada, Jonay Hernandez (54. Juan Fuenmayor); Miguel Mea Vitali, Tomas Rincon, Alejandro Guerra, Alejandro Moreno; Juan Arango, Giancarlo Maldonado (70. Jose Torrealba).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Urugwaj | Argentyna | bramki | Brazylia | Wenezuela | paragwaj