Otto Rehhagel - oto król Otto

Były piłkarz niemiecki, grający w klubach Bundesligi: Hercie Berlin (1963-1965) oraz 1. FC Kaiserslautern (1965-1972). Kickers Offenbach - to w tym klubie w roku 1974 Otto Rehhagel rozpoczął swoją karierę trenerską.Później w jego życiu było kilka krótkich epizodów z innymi niemieckimi klubami, ale najbardziej zasłynął w Niemczech z 15 letniej pracy w Werderze Brema. Za kadencji Rehhagella, klub z Bremy stał się jedną z najlepszych drużyn Bundesligi, wywalczając dwa tytuły mistrzowskie, Puchar Niemiec oraz Puchar Zdobywców Pucharu.

Otto Rehhagel (ur. 9 sierpnia 1938 w Essen) W 1995 roku przez kilka miesięcy pełnił funkcję trenera słynnego Bayernu Monachium, skąd przeniósł się na 4 lata do FC Kaiserslautern. Z tym klubem w 1998 roku, po awansie z drugiej ligi sięgnął po mistrzostwo Niemiec.

Reklama

W 2001 roku dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Grecji, z którą pracuje do dnia dzisiejszego. To właśnie z Grekami, niemiecki trener osiągnął największy sukces w swojej karierze. W 2004 roku na Mistrzostwach Europy w Portugalii jego reprezentacja sięgnęła po złoty medal, rozprawiając się w finale z Portugalią 1:0.

Warto podkreślić, że przed turniejem szanse Greków na zdobycie mistrzostwa szacowano na 100-1. Podczas mistrzostw Europy w 2004 jego drużyna narodowa zasłynęła z defensywnego stylu gry, wielu obserwatorów miało wręcz pretensję do Rehhagela o "brzydki" styl gry jaki narzuca swoim graczom- dokładnie odwrotny aniżeli ten praktykowany w Werderze.

Popularny "Król Otto", po sukcesie jaki odniósł w Portugalii, dostał ofertę pracy na stanowisku selekcjonera swojego ojczystego kraju w związku z dymisją Rudiego Vollera. Rehhagel nie skorzystał jednak z propozycji i pozostał przy greckiej kadrze.

Reprezentacja Grecji pod wodzą Otto Rehhagela nie zdołała zakwalifikować się na munidal w Niemczech w 2006, ale mimo tego trener utrzymał swoją posadę.

Dowiedz się więcej na temat: puchar niemiec | Niemiec | Puchar | król

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje