Oto podręcznik dla piłkarskich oszustów

Futbol zawodowy to nie tylko technika, ciężki trening i naturalne predyspozycje do sportu. To także szczypta umiejętności aktorskich. Kto widział jak pięknie faule wymuszają największe piłkarskie gwiazdy wie o czym mówimy. Kto nie widział, niech obejrzy materiał wideo!

Kibice piłkarscy to nie banda ciemniaków i nie dają się łatwo oszukać. Łatkę futbolowego "nurka", czyli gracza wymuszającego faul przyklejają tym, którzy czynią to wyjątkowo nieudolnie.

Reklama

A trzeba wiedzieć, że z łatką tą biegają po boiskach najwięksi gracze dzisiejszego futbolu. Między innymi Cristiano Ronaldo, Didier Drogba, czy Alberto Gilardino. Każdy z nich zasłynął swego czasu spektakularnym oszustwem, które zamiast "sukcesem" skończyło się wpadką.

Przeważnie taka wpadka kończy się żółtą kartką oraz porcją gwizdów i wyzwisk z trybun. Ale czasem bywa i tak, że wyjątkowo kiepska gra aktorska jest parodiowana przez fanów futbolu.

Młodzi aktorzy-amatorzy z "WoopaTV" postanowili zrobić przysługę "nurkom" i zebrali najsłynniejsze próby oszustwa w jednym miejscu. Nakręcili krótki instruktażowy film pod tytułem "A (speed)guide to dive" (Szybki poradnik nurkowania). Zachęceni sukcesem swojego debiutu po kilku miesiącach nagrali sequel i tak powstała druga odsłona: "How to dive and cheat" (Jak nurkować i oszukiwać).

Zobaczysz tu jak "nurkować" jak Ronaldo, udawać jak Dida, przewracać się niczym Gilardino, czy też padać jak Drogba. Dowiesz się też, kiedy warto po faulu wyturlać się ze stadionu, kiedy wturlać z powrotem na boisko, czy też jak za pomocą mowy ciała uniknąć żółtej kartki. Życzymy miłej zabawy i potraktowania instruktażu z odpowiednim przymrużeniem oka...

PORADNIK "NURKOWANIA"

część 1 - zimowa

część 2 - letnia

Obejrzałeś? Gratulacje! Niniejszym zasłużyłeś na certyfikat piłkarskiego oszusta ;-)

Dowiedz się więcej na temat: podręcznik

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama