Ośmiogodzinny trening Małysza na poligonie

Około dwustu kilometrów po trudnej trasie poligonu w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) pokonał w środę Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek narciarski wraz z pilotem Rafałem Martonem przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar.

Jak poinformował Janusz Nałęcz z RMF Caroline Team, w barwach którego jeździ medalista zimowych igrzysk olimpijskich, trening trwał ok. 8 godzin i przeprowadzony został w dość trudnych warunkach.

Reklama

- Wysoka temperatura i kurz przeszkadzały nie tylko Adamowi, ale także uczestnikom rajdu Drezno - Wrocław, którzy dodatkowo borykali się z licznymi przeszkodami wodnymi i błotnymi. Mimo wszystko Małysz, choć nieco zmęczony, był jednak zadowolony z nowych doświadczeń - powiedział Nałęcz.

W czwartek uczestników rajdu czeka najdłuższy etap, który zakończy się w Żaganiu. - Adam będzie także przemieszczał się w stronę tamtejszego poligonu, omijając rzeki i podmokłe łąki - dodał.

Załoga Małysz-Marton szykuje się do południowoamerykańskiego Rajdu Dakar, który 1 stycznia 2012 r. rozpocznie się w Mar del Plata nad Oceanem Atlantyckim.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Drawsko Pomorskie | Adam Małysz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje