Olympique Lyon awansował do Ligi Mistrzów

Olympique Lyon zremisował w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Rubinem Kazań 1-1 i dzięki zwycięstwu 3-1 w pierwszym spotkaniu awansował do fazy grupowej.

Lyon od początku meczu z Rubinem kontrolował przebieg spotkania i stwarzał więcej sytuacji niż gospodarze. Po nudnej pierwszej połowie, w drugiej znakomite sytuacje dla francuskiego zespołu zmarnowali Bafetimbi Gomis i Lisandro Lopez.

Strzelecka niefrasobliwość zemściła się na piłkarzach Lyonu w 77. minucie, kiedy pomocnik Rubina Bibras Natcho wpadł w pole karne i silnym strzałem pokonał Hugo Llorisa.

Rosjanie natychmiast zaatakowali i próbowali przechylić szalę zwycięstwa w dwumeczu na swoją stronę, ale w 87. minucie stracili na moment uwagę w obronie i ich błąd wykorzystał Bakary Kone, który po zamieszaniu w polu karnym pokonał Siergieja Ryżikowa.

Lyon dzięki zwycięstwu 3-1 w pierwszym spotkaniu zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Francuski klub wystąpi w najbardziej elitarnych rozgrywkach piłkarskich Europy już po raz dwunasty z rzędu.

Rubin Kazań - Olympique Lyon: Sprawdź raport z meczu - Kliknij!

Eliminacje Ligi Mistrzów: Sprawdź wyniki i statystyki - Kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | piłka nożna | Liga Mistrzów | Rubin Kazań | Olympique Lyon