Olympiakos gromi

W dwóch ostatnich spotkaniach 12. kolejki greckiej ekstraklasy obyło się bez niespodzianek. W Pireusie miejscowy Olympiakos zgodnie z przewidywaniami łatwo pokonał Panionios Ateny 4:1, natomiast OFI Kreta uległ na wyjeździe Panthrakikosowi Komotini 0:2.

Bohaterami spotkania w Pireusie byli Fernando Belluschi oraz Konstantinos Mitroglou, którzy zaaplikowali rywalowi po dwie bramki. Na większą uwagę zasługuje jednak wyczyn drugiego z wyklinionych: Grek na murawie pojawił się dopiero w 68. minucie, natomiast Argentyńczyk wybiegł na boisko w podstawowym składzie Olympiakosu i przebywał na nim do 63. minuty. W wyjściowej jedenastce mistrza Grecji zalazł się również Michał Żewłakow - powracający po kontuzji reprezentant Polski przebywał na placu gry przez całe spotkanie.

W zupełnie odmiennym nastroju niż Zewłakow jest zapewne Arkadiusz Malarz, którego OFI Kreta doznał kolejnej porażki. Tym razem zespół z Iraklionu przegrał na wyjeździe z Panthrakikosem Komotini 0:2, a Malarz na boisku przebywał tylko do 26. minuty, gdy z powodu urazu musiał zostać zastąpiony przez Alexandrosa Kasmeridisa. Jedynym pocieszeniem dla polskiego bramkarza jest fakt, iż obie bramki w starciu z beniaminkiem obciążają konto jego zmiennika.

Po 12 kolejkach liderem rozgrywek jest Olympiakos Pireus, który ma na koncie 29 punktów i o cztery oczka wyprzedza drugi w tabeli PAOK Saloniki. Natomiast klub Malarza zgromadził dotychczas zaledwie osiem punktów, co plasuje go na przedostatniej (15.) pozycji.

Olympiakos Pireus - Panionios Ateny 4:1 (1:0)

1:0 Belluschi 31. min

2:0 Belluschi 52. min

3:0 Mitroglou 78. min

4:0 Mitroglou 80. min

4:1 Goundoulakis 87. min

Panthrakikos Komotini - OFI Kreta Iraklion 2:0 (0:0)

1:0 Diallo 47. min