Olimpia Asuncion triumfatorem Copa Libertadores

Paragwajska Olimpia Asuncion zdobyła Copa Libertadores. Pomimo porażki w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie 0:1, w rewanżu piłkarze Olimpii pokonali na boisku rywala, brazylijskie AD Sao Caetano 2:1 i po serii rzutów karnych wygranej 4:2, sięgnęli po to najbardziej prestiżowe trofeum klubowe Ameryki Południowej .

Sukces dla paragwajskiego teamu jest tym cenniejszy, bowiem Olimpia Asuncion obchodzi w tym roku stulecie swojego klubu. Pod koniec roku, Paragwajczycy zmierzą się w spotkaniu o Puchar Interkontynentalny z Realem Madryt.

Mecz był niezwykle emocjonujący i zacięty. Od samego początku do szaleńczych ataków rzucili się piłkarze Olimpii, którzy by myśleć o trofeum musieli to spotkanie wygrać. Prowadzenie objęli jednak w 32 minucie gospodarze. Popisowa kontra dwójki Somalia - Ailton zakończyła się sukcesem. W tym momencie piłkarze Sao Caetano posiadali już dwubramkową zaliczkę i chyba za bardzo rozluźnieni wyszli na drugą połowę.

Zdeterminowani piłkarze paragwajskiej drużyny już trzy minuty po przerwie zdobyli bramkę. Po świetnej akcji lewą stroną Ortemana, celnym strzałem w polu karnym popisał się Gaston Cordoba. Bramka ta wyraźnie dodała skrzydeł walecznym piłkarzom Olimpii, bowiem już dziesięć minut później wyrównali stan rywalizacji. Efektownym technicznym lobem, zaskoczył golkpiera Sao Caetano, uczestnik azjatyckiego mundialu Ricardo Baez.

Ponieważ regulamin Copa Libertadores nie przewiduje rozgrywania dogrywki, o tytule najlepszej klubowej południowoamerykańskiej jedenastki, musiały zadecydować rzuty karne. Tutaj pomylili się rezerwowi gracze Sao Caetano Marlon i Paolo Sergio i w efekcie trofeum powędrowało do stolicy Paragwaju.

AD Sao Caetano - Olimpia Asuncion 1:2 (1:0) karne 2:4 Ailton (31) - Cordoba (48) Baez (58);

karne: Adaozinho, Senna da Silva - Enciso, Orteman, Rodrigo Lopez, Caballero. Sędziował: Oscar Ruiz (Kolumbia). Widzów: 40 tys.

AD Sao Caetano: Silvo Riuz - Russo, Daniel, Dininho, Rubens Cardos - Senna da Silva, Ailton (79 Wagner), Robert (64 Paolo Sergio), Adaozinho - Somalia, Anailson (90 Wagner)

Olimpia Asuncion: Tavarelli - Da Silva, Caceres, Zelaya, Isasi - Quintanna, Orteman, Cordoba (74 Mauro Caballero), Enciso - Baez (82 Franco), Benitez (66 Lopez)

Dowiedz się więcej na temat: olimpia | Asuncion