Odbędzie się mecz Legia - Jagiellonia w Ostródzie

W sobotę na inaugurację stadionu w Ostródzie odbędzie się mecz towarzyski Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. W piątek organizatorzy porozumieli się z policją, która domagała się odwołania meczu z powodu zastrzeżeń, co do stanu bezpieczeństwa obiektu.

Sparing między Legią i Jagiellonią odbędzie w sobotę o godz. 17 na nowym stadionie przy ul. Drwęckiej, mogącym pomieścić 5 tys. widzów. Większość biletów już sprzedano. Obie drużyny trenują w ostródzkich obiektach sportowych, przygotowanych na przyjęcie jednej z reprezentacji podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Reklama

Losy spotkania ważyły się do piątkowego południa. Przed kilkoma dniami policja wystąpiła do wojewody, aby zakazał rozegrania tego spotkania z udziałem publiczności. W ocenie policji, ostródzki stadion nie spełniał wymogów bezpieczeństwa, stawianych meczom "podwyższonego ryzyka". Władze Ostródy oceniały jednak te zarzuty jako bezpodstawne.

Rzecznik wojewody Edyta Wrotek poinformowała w piątek, że obie strony sporu ostatecznie porozumiały się w sprawach bezpieczeństwa na stadionie. Dlatego wojewoda umorzył postępowanie administracyjne w sprawie wydania zakazu i mecz odbędzie się zgodnie z planem.

- Mam nadzieję, że ostródzianie i goście będą cieszyli się w sobotę tym wielkim sportowym wydarzeniem - napisał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jagiellonia Białystok | mecz towarzyski | Legia Warszawa | Ostróda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje