Oczywiście Michael Schumacher

Nikt inny nie mógł wygrać. Michael Schumacher odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie, triumfując w Grand Prix San Marino - 4. eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1 2004.

Na torze w Imola kierowca Ferrari wyprzedził Jensona Buttona z BAR-Honda oraz Juana Pablo Montoyę (Williams-BMW). "Schumi" pewnie prowadzi w klasyfikacji MŚ kierowców z kompletem 40 pkt.

Reklama

Michael Schumacher nie zdobył wprawdzie pole position, ale to jedyna jego strata podczas tego weekendu. Niemiec po starcie zajmował drugą pozycję za rewelacyjnym Buttonem, ale kiedy na 9. okrążeniu Anglik zjechał na pierwszy postój, objął prowadzenie już na dobre.

Pozostała część wyścigu toczyła się już zgodnie z dobrze znanym w tym sezonie scenariuszem, w którym walczy się praktycznie o wszystkie pozycje, poza pierwszą.

"Schumi" wygrał po raz 74. w karierze, czwarty w tym sezonie oraz szósty i jednocześnie trzeci z rzędu na Autodromo Enzo i Dino Ferrari. Tylko pierwsze zwycięstwo Niemca na tym obiekcie odniesione przez niego było w barwach Benettona (1994). Pozostałe wygrane Schumachera w Imola zapisane zostały na koncie Ferrari.

Zobacz więcej

Dowiedz się więcej na temat: Michael | michael schumacher

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama