Nietypowa odpowiedź Boruca na pytanie o Dudka

Artur Boruc, Tomasz Kuszczak i Łukasz Fabiański - to nazwiska bramkarzy, który powołał trener reprezentacji Polski Paweł Janas na mistrzostwa świata. Wszystko wskazuje na to, że pod nieobecność Jerzego Dudka, podstawowym bramkarzem biało-czerwonych będzie Boruc.

Golkiper Celtiku Glasgow będzie występował na mundialu z numerem 1 na bluzie, ale jak sam przyznaje nie przywiązuje do tego większej wagi.

Reklama

- Numery przecież nie grają. To wszystko może okazać się nieważne, bo przed nami są jeszcze dwa długie zgrupowania przed mistrzostwami w Niemczech. Dopiero po tych obozach selekcjoner Paweł Janas dokona ostatecznego wyboru. Nie przywiązuje wagi do numeru z którym będę grał - powiedział Boruc w "Przeglądzie Sportowym".

Do rozpoczęcia MŚ zostało 18 dni. W poniedziałek polska kadra wyjeżdża na zgrupowanie do Szwajcarii.

- Na razie w ogóle nie czuję atmosfery mundialu. Do pierwszego meczu pozostało jeszcze trzy tygodnie. No i jeszcze w ogóle nie potrenowaliśmy w swoim gronie - stwierdził Boruc, który ma za sobą udany sezon.

- Z Celtikiem wywalczyłem mistrzostwo Szkocji od razu w pierwszym sezonie gry za granicą. Zapytany o opinię na temat braku w kadrze Jerzego Dudka, Boruc odpowiedział: "Pomidor".

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Janas | Boruc | Dariusz Dudka | pytanie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje