NHL: "Wyspiarze" znowu przegrali

Mariusz Czerkawski zdobył swą 17 bramkę w obecnym sezonie NHL. Polski hokeista z New York Islanders wpisał się na listę strzelców w meczu z Los Angeles Kings, przegranym przez drużynę z Nowego Jorku 2:5.

Polak uzyskał ostatnią bramkę w tym meczu, w 58. minucie gry, wykorzystując liczebną przewagę swojego zespołu. Islanders zdobyli również bramkę na początku trzeciej tercji, po strzale Jamie Hewarda. Do tego momentu rywale prowadzili 5:0.

W zespole gospodarzy najskuteczniejszym był Luc Robitaile, który uzyskał dwa gole. Pozostałe gole dla Kings uzyskali - Słowak Jozef Stuempel oraz Gary Galley i Glenn Murray. W obecnym sezonie Robitaille strzelił 24 bramki, a w swej karierze w NHL - 541. Osiągniecie to plasuje Robitaille'a na 19. miejscu w klasyfikacji strzelców NHL, wspólnie ze słynnym Stanem Mikitą z Chicago Blackhawks.

Inny Robitaille, Randy, z Nashville Predators nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z New York Rangers. Jego strzał, jak 29 pozostałych, obronił bramkarz drużyny nowojorskiej, Mike Richter. Rangers wygrali 5:1, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Czech Radek Dworak, strzelec trzech bramek. Hat-trick Dvoraka to m.in. zasługa jego partnerów z formacji, rodaków - Petra Nedveda i Jana Hlavaca. Dvorak przeszedł do Rangers z Florida Panthers w końcu grudnia. W 13 meczach zdobył pięć bramek i odnotował osiem asyst.

Czescy hokeiści wyróżniali się w poniedziałkowych meczach NHL. Jaromir Jagr zdobył jedną z dwóch bramek dla Pittsburgh Penguins w meczu z Atlanta Thrashers. To był 36 gol Jagra - najskuteczniejszego hokeisty NHL w obecnych rozgrywkach. Inna sprawa, że gol ten, uzyskany w 52 minucie, wywołał sporo kontrowersji, a sędzia uznał bramkę dopiero po analizie zapisu wideo. Penguins wygrali w Atlancie 2:1, a decydującego gola strzelił w 32 sekundy przed końcem dodatkowego czasu gry Czech Robert Lang, któremu asystował Jagr. Bramkę dla Thrashers uzyskał w 11. minucie Dean Sylvester.

Dowiedz się więcej na temat: Glasgow Rangers | NHL