NHL: Pod znakiem dogrywek

Cztery wtorkowe mecze zawodowej ligi hokeja NHL kończyły się dogrywkami. Zespoły Polaków tym razem nie grały.

Emocjonujący przebieg miało spotkanie w Buffalo, gdzie miejscowi Sabres zremisowali po dodatkowym czasie gry z Anaheim Mighty Ducks 2:2. W spotkaniu tym po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpił bramkarz Sabres, Dominik Hasek.

Po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 2:0, po trafieniach Miroslava Satana i Michaela Pecy. W trzeciej części Ducks zdołali jednak wyrównać, doprowadzając do dogrywki. Czeskiego bramkarza pokonali Fredrik Olausson i Steve Rucchin. Obie bramki padły, gdy Sabres grali w osłabieniu. W sumie Hasek obronił 29 strzałów, ale skuteczniejszy od niego był bramkarz Ducks, Guy Hebert, który aż 39 razy ratował swój zespół przed stratą gola. W dogrywce zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, o czym najlepiej świadczy bilans strzałów - Sabres 9, a Ducks tylko 1. Hokeiści Colorado Avalanche pokonali we własnej hali Vancouver Canucks 2:1, ale stracili czołowego gracza Petera Forsberga, który doznał urazu w starciu z Toddem Bertuzzi z Canucks. Forsberg miał m.in. rozciętą skórę nad prawym okiem. Walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się Joe Sakic, strzelając pierwszą bramkę i asystując przy drugiej. Bramkarz Avalanche, Patrick Roy obronił aż 36 strzałów Canucks.

Jeszcze na pięć minut przed zakończeniem trzeciej tercji meczu w Calgary miejscowi Flames przegrywali z St Louis Blues 2:4. Gospodarze doprowadzili jednak do dogrywki, dzięki bramkom Pawła Bure i Nazarowa. W dodatkowym czasie gry gola dającego St Louis Blues czwarte zwycięstwo z rzędu zdobył Pavel Demitra. Zespół z St Louis ma już 70 pkt i w całej lidze ustępuje tylko drużynie Krzysztofa Oliwy, New Jersey Devils.

Buffalo Sabres - Anaheim Mighty Ducks 2:2 (po dogrywce)

Ottawa Senators - Boston Bruins 4:4 (po dogrywce)

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 4:2

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:2

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 3:5

Calgary Flames - St Louis Blues 4:5 (po dogrywce)

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:1

San Jose Sharks - Phoenix Coyotes 0:1 (po dogrywce)