NHL: Oliwa i Czerkawski na ławce kar

Hokeiści New Jersey Devils pokonali Nashville Predators 4:1 i odnotowali 33 zwycięstwo w tym sezonie. Devils, w szeregach których występuje Krzysztof Oliwa, zgromadzili już 75 punktów i są obecnie najlepszą drużyną NHL.

Drugim zespołem, prócz Devils, który w lidze osiągnął granicę 70 pkt. jest St. Louis Blues. Po zwycięstwie nad Vancouver Canucks 5:2, "Bluesmani" legitymują się dorobkiem 72 punktów. Na przeciwległym krańcu klasyfikacji generalnej NHL - New York Islanders, drużyna Mariusza Czerkawskiego. Islanders w czwartek przegrali swój 33 mecz, z Pittsburgh Penguins 2:4. Na koncie mają zaledwie 33 punkty, a gorszym dorobkiem legitymują się jedynie Atlanta Thrashers - 32 pkt.

Devils byli skuteczniejszym zespołem od Predators, obie drużyny "oddały" niemal tyle samo strzałów (32-31 na korzyść ekipy z Nashville). Drużynę w New Jersey ponownie prowadził trener Robert Ftorek. Powrót trenera zawodnicy powitali wygraną, a bramki dla Devils zdobyli: Czech Robert Holik, Jason Arnott, Brendan Morrison i Denis Pederson. Krzysztof Oliwa przesiedział dwie minuty na ławce kar.

Na ławce kar był również Mariusz Czerkawski. Polak zaliczył także punkt za asystę, przy bramce Greena. Islanders przegrali jednak z Pittsburgh Penguins 2:4. W zespole "Pingwinów" dobrze spisał bramkarz Jean-Sebastian Aubin, który obronił 30 strzałów. Aubin w ostatniej chwili zastąpił Toma Barrasso, który na treningu doznał kontuzji ręki. Niespodziankę sprawili hokeiści Los Angeles Kings wygrywając z Detroit Red Wings 4:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej tercji, w okresie 80 sekund. Wówczas to Kings strzelili trzy bramki - Słowak Jozef Stuempel, Bryan Smolinski i Luc Robitaille.