NHL: Czerkawski zaliczył trzy punkty

Najskuteczniejszym strzelcem NHL jest obecnie Paweł Bure z Florida Panthers. W meczu z Montreal Canadiens, Rosjanin zdobył dwie bramki i powiększył swój dorobek do 37 goli. Dotychczas liderem klasyfikacji strzelców był Czech Jaromir Jagr z Pittsburgh Penguins, który strzelił 36 bramek.

Wczoraj drużyna Penguins nie grała. Swój dorobek poprawił również Mariusz Czerkawski (New York Islanders), który uzyskał 18 bramkę w sezonie, w meczu z Nashville Predators. Dzięki dwom bramkom Pawła Burego, Panthers pokonali Montreal Canadiens 3:1.

Drużyna z Florydy zawdzięcza sukces skutecznej grze rosyjskich hokeistów. Trzecią bramkę dla "Panter" zdobył Wiktor Kozłow, a dobre oceny zebrał również bramkarz Michaił Sztalenkow. Jedyną bramkę dla Canadiens uzyskał także Rosjanin, Siergiej Żołtok.

Czerkawski w spotkaniu z Predators zanotował trzy punkty. Bramkę, wyrównującą wówczas stan meczu na 1:1, uzyskał w 17 minucie gry, gdy rywale grali w liczebnym osłabieniu. Ponadto polski hokeista asystował dwukrotnie przy golach Josha Greena. O porażce Islanders zadecydowała nieskuteczna gra w drugiej tercji, kiedy to w okresie 4.45 minut gry stracili aż cztery bramki. W zespole z Nashville najskuteczniejszy był Szwed Patrick Kjellberg, strzelec dwóch bramek.

New Jersey Devils potrafią grać z New York Rangers. W środę wygrali 3:1 i odnotowali z tą drużyną 17 mecz bez porażki. Dla Devils, najlepszej obecnie drużyny NHL (73 punkty), bramki zdobyli: Czech Patrik Eliasz, Claude Lemieux i Jason Arnott, dla Rangers: Adam Graves. Krzysztof Oliwa trzykrotnie strzelał na bramkę Rangers, gola jednak nie zdobył. Hokeistów Devils w środowym meczy prowadził Larry Robinson. Zastępował pierwszego trenera drużyny z New Jersey, Roberta Ftorka, zdyskwalifikowanego na jeden mecz za rzucenie na lód ławki podczas poprzedniego meczu Devils, przegranego z Detroit Red Wings.