NHL: 104. mecz Martina Brodeura bez straty gola

Rekordowy 104. mecz Martina Brodeura bez straty gola był największym wydarzeniem poniedziałkowych meczów hokejowej ligi NHL. Jego zespół New Jersey Devils sprawił niespodziankę pokonując na wyjeździe broniących Pucharu Stanleya hokeistów Pittsburgh Penguins 4-0.

Brodeur udanie interweniował 35 razy i dzięki temu poprawił jeden z najstarszych rekordów w lidze, należący od 39 lat do Terry'ego Sawchuka, który zakończył karierę w 1970 roku z dorobkiem 103 meczów bez straty bramki.

37-letni Brodeur po raz drugi w tym sezonie zachował czyste konto, a osiągnięcie Sawchuka poprawił w swoim 1032. występie na lodowiskach NHL. Już w piątek poprawił inny rekord bramkarza, należący do Patricka Roya - 1030 ligowe mecze. Dokonał tego w 16 sezonach, wszystkich spędzonych w Devils.

ZOBACZ 10 NAJLEPSZYCH INTERWENCJI MARTINA BRODEURA

Gole dla "Diabłów" uzyskali: w pierwszej tercji Bryce Salvador, a w drugiej Niclas Bergfors, Patrik Elias i Mark Fraser. Po tych strzałach trener Penguins zdjął z bramki Marca-Andre Fleury'ego, a zastąpił go Brentem Johnsonem.

Był to mecz dwóch najlepszych zespołów Atlantic Division, a po nim Devils powiększyli swój dorobek do 27 punktów, zaś "Pingwiny" mają 25.

Jako niepokonany zszedł w poniedziałek z lodu także Tim Thomas z Boston Bruins, bowiem jego zespół pokonał w Ottawie ekipę Senators 2-0. Powstrzymał on wszystkie 29 ataków rywali, a trafienia odnotowywali w trzeciej tercji Patrice Bergeon i Marco Sturm.

W Uniondale miejscowi New York Islanders przegrali 2-4 z Tampa Bay Lightning, a losy zwycięstwa gości przesądził w trzeciej tercji Ryan Malone, który dwukrotnie skierował krążek do siatki. W obu przypadkach wykorzystał okres gry w liczebnej przewadze.

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla "Wyspiarzy", bo od 1-0 po pierwszych 20 minutach gry dzięki celnemu strzałowi Trenta Huntera. W drugiej tercji ponownie objęli prowadzenie po golu Nate'a Thompsona, ale do wyrównań doprowadzili Steven Stamkos i Vincent Lecavalier. Szósty z rzędu zwycięski mecz odnotował bramkarz Lightning Mike Smith, udanie interweniując 36 razy.

Najsłabszy zespół ligi Carolina Hurricanes poniósł 21. porażkę w sezonie, przegrywając u siebie z New York Rangers 1-3. 25. trafienie w sezonie zapisał na swoim koncie Marian Gaborik, lider klasyfikacji strzelców.

Wyniki poniedziałkowych spotkań

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils  0-4
Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres     2-3 (po dogrywce)
New York Islanders - Tampa bay Lightning 2-4
Philadelphia Flyers - Florida Panthers   1-4
Carolina Hurricanes - New York Rangers   1-3
Atlanta Thrashers - Montreal Canadiens   3-4 (po dogrywce)
Ottawa Senators - Boston Bruins          0-2
Minnesota Wild - Colorado Avalanche      3-4
Dallas Stars - San Jose Sharks           2-4
Edmonton Oilers - St. Louis Blues        2-7
Phoenix Coyotes - Colubus Blue Jackets   5-2
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jersey | Pittsburgh | Tampa Bay Lightning | Pittsburgh Penguins | New Jersey | NHL | mecz