NFL: Mokra porażka Raiders!

W strugach ulewnego deszczu na Husky Stadium w Seattle, futboliści Oakland Raiders rozgrywali przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego NFL z tamtejszymi Seahawks. Mecz odbył się nietypowo w sobotnie popołudnie. Srebrno-czarni są jednak typowo niedzielną drużyną, tylko raz grali w poniedziałek przegrywając w końcówce w Denver, teraz sobota również nie okazała się szczęśliwa.

Mimo rzęsistego deszczu spotkanie dostarczyło niesamowitych emocji. Raiders już dwukrotnie w tym sezonie pokonali graczy z Seattle i to bardzo wysoko, nic więc nie wskazywało, że mecz może być aż tak zacięty.

Ostro zaczęli gospodarze, szybko obejmując prowadzenie 7-0. W miarę upływu czasu sytuację zaczęli kontrolować Raiders, którym wyraźnie gorzej szło na śliskiej murawie.

Po przyłożeniu Sebastian zdobył dodatkowy punkt, po kilku minutach celnym strzałem z 24 jardow Janikowski wysforował "Jeźdźców" na prowadzenie 10-7.

Dopingowanym przez przemokniętą widownie Seahawks udało się po fieldgoalu wyrównać na 10-10.

Chwilę przed przerwą wściekły Janikowski rzucał ze złości kurtką w boksie Raiders. Powodem frustracji Polaka było chybienie z 52 jardów, które mogło dać tuż przed przerwa prowadzenie graczom z Oakland.

Sebastian najprawdopodobniej poślizgnął się nieco, uderzając piłkę, gdyż ta, lecąc w powietrzu, zatoczyła bardzo dziwny łuk, mijając minimalnie bramkę rywali.

Na domiar złego piłkę przejęli Seahawks, doprowadzając ją aż na 42 jard po czym kopacz z Seattle trafił idealnie i to gospodarze do przerwy prowadzili 13-10.

Po przerwie Raiders po dwóch przyłożeniach odskoczyli na 24-13.

Gdy wydawało się, że "Jeźdźcy" do końca będą przeważać, gospodarze nie dawali za wygrana, składną akcją zaskakują defensorów Oakland, przyłożeniem zdobywając 6 punktów. Przy stanie 24-19 dla zespołu Raiders miała miejsce niezwykle kontrowersyjna sytuacja. Otóż, pędzącemu do linii końcowej graczowi Seattle obrońca Oakland Charles Woodson wybił piłkę, przy okazji powalając go na murawę. Na wybitą piłkę rzucił się natychmiast gracz Oakland Marquez Pope, fatalnie dla Jeźdźcow, ślizgiem na mokrej murawie niefortunnie "dojechał" z nią do własnej linii końcowej. Sędziowie po tym zagraniu, mieli twardy orzech do zgryzienia. Po długich dywagacjach przyznali oni 2 punkty drużynie ze Seattle, Raiders wciąż prowadzili jeszcze 24-21.

Ostatnie 2 minuty to prawdziwa nerwówka, którą to lepiej psychicznie wytrzymali gospodarze. Przerywali oni akcje Raiders po czym udało im się wykonać przyłożenie i na 24 sekundy przed końcem objęli prowadzenie 27-24.

"Jeźdźcy" mieli jeszcze szansę na zmianę rezultatu, doprowadzili bowiem błyskawicznie piłkę na 45 jard strefy rywali, jednak niecelne podanie Richa Gannona przejęli zawodnicy Seattle i nie oddali już prowadzenia do końca.

Drużyna Janikowskiego, już przed tygodniem zapewniła sobie udział w play-off, porażka w Seattle może mieć znaczenie przy ustalaniu kolejności spotkań, gdyż przy zwycięstwach konkurentów Raiders mogą stracić przodownictwo w AFC.

Po meczu przemoknięty do suchej nitki coach Raiders Jon Gruden powiedział:

- Zawsze jak przegrywamy w końcówce to w jakiś dziwnych okolicznościach. Decyzji sędziów nie będę komentował. Po prostu w ostatnich minutach meczu wszystko było przeciwko nam, niestety również przepisy. Za tydzień w Oakland musimy wszystkim swoim kibicom zrobić świąteczny prezent i wygrać z Carolina Panthers. Liczę, że w wigilijne popołudnie znów będziemy grali przy komplecie publiczności.

Chris Reiko, USA INTERIA.PL

Wyniki 16. rundy spotkań NFL (wersalikami gospodarze)

SEATTLE SEAHAWKS - Oakland Raiders 27-24

PITTSBURGH STEELERS - Washington Redskins 24-3

New England Patriots - BUFFALO BILLS 13-10 (dogr.)

y - zapewnione mistrzostwo dywizji

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, remisy, procent zwycięstw, małe punkty zdobyte, małe punkty stracone. Do fazy playoffs awansują zwycięzcy dywizji oraz po trzy drużyny z najlepszym bilansem z każdej konferencji.

Dowiedz się więcej na temat: mokry | mecz | denver | mokra | porażka | seattle | NFL