NFL Europe: Thunder w końcu na plus

Zdobywcy ostatniego World Bowl Berlin Thunder musieli czekać aż do 4. serii spotkań NFL Europe na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2002.

W końcu udało im się jednak przerwać złą passę i pokonali na Amsterdam ArenA tamtejszych Admirals 28-9.

Do zwycięstwa poprowadził ekipę ze stolicy Niemiec dopiero co aktywowany do gry running back Anthony White. White wybiegał 97 jardów, zdobywając przyłożenie i dodał 89 jardów z pięciu złapanych podań od Todda Husaka.

Quarterback Thunder także był w dobrej formie podając na 281 jardów i 2 touchdowny. Swoją cegiełkę do wygranej dołożyla także defensywa, która powaliła quarterbacka Admirals Kevina Dafta aż sześciokrotnie i nie dopuściła do zdobycia przez gospodarzy ani jednego przyłożenia.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli Rhein Fire (3-1), którzy dzięki świetnej grze biegowej pokonali u siebie 31-3 Barcelona Dragons. Dwóch running backów ekipy z Dusseldorfu Jamal Robertson i Tony Taylor zdobyli wspólnie trzy przyłożenia i przebiegło łącznie 219 z 273 jardów uzyskanych przez gospodarzy.

Dragons, którzy legitymują się bilansem 1-3, mają najgorszą obronę przeciwko biegowi w lidze. Zaledwie dwa tygodnie temu stracił w ten sposób aż 331 jardów (rekord ligi) w przegranym 14-54 meczu z Frankfurt Galaxy. Grcze z Barcelony zdobyli pierwsze punkty dopiero w IV kwarcie, kiedy to field goala z 44-jardów wykorzystał Jesus Angoy i na tablicy pojawił się wynik 24-3 dla Fire.