NFL Europe: Dragons bliżej World Bowl

Barcelona Dragons uczyniły kolejny krok w kierunku World Bowl IX. W 7. rundzie spotkań NFL Europe "Smoki" pokonały na własnym boisku Frankfurt Galaxy 31-20 i z bilansem 6 zwycięstw i 1 porażka zdecydowanie przewodzą w tabeli ligi.

Quaterback gospodarzy Jarious Jackson podał na dwa przyłożenia i sam dodał jeszcze jedno, przyczyniając się do zwycięstwa drużyny z Katalonii.

Dzięki tej wygranej doświadczony coach Dragons Jack Bicknell został pierwszym człowiekiem w historii, który osiągnął 50 zwycięstw w sezonie regularnym. Porażka w Barcelonie definitywnie przekreśliła szanse Galaxy na awans do finału w Amsterdamie.

W Berlinie Thunder wygrali swoje czwarte spotkanie w tym sezonie, wygrywając z Scottish Claymores 27-19. Decydująca o losach meczu okazała się akcja gospodarzy na 8. minut przed końcem przy stanie 17-16 dla Thunder. Quarterback miejscowych Jonathan Quinn wykonał 31-jardowe podanie do wide recivera Dwaune'a Jonesa, który zdobył ważne punkty.

30-jardowy field goal Silvio Diliberto w końcówce dogrywki dał Amsterdam Admirals zwycięstwo 17-14 nad Rhein Fire. Decydujące punkty Diliberto padły po tym, jak kicker gości James Tuthill miał trzy szanse na rozstrzygnięcie gry. Jednak jego trzy field goal zostały zablokowane - dwa pod koniec regulaminowego czasu, a jeden w dogrywce.