NFL: Bezbłędny mecz Janikowskiego!

W obecności około 50 000 widzów, przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, kopacz drużyny Oakland Raiders, Sebastian Janikowski pokazał wielką klasę. Jego drużyna pokonała rywali z miasta Boeinga i Microsoftu, ekipę Seattle Seahawks aż 31-3 (7-3, 14-0, 0-0, 10-0).

Nasz rodak zagrał perfekcyjnie, wykazując się stuprocentową skutecznością, wykorzystując wszystkie punktowe szanse oraz bezbłędnie potężnymi wykopami wyprowadzając piłkę z własnej połowy.

Ekipa Seatlle do najmocniejszych w NFL z pewnością nie należy, toteż miało to bezpośredni wpływ na frekwencje.

Wiejący od rana w Północnej Kalifornii porywisty wiatr nie stawiał Sebastiana w korzystnej sytuacji. Już przed meczem wiadomo było, że kopanie na fieldgoal z dalszej odległości w tej sytuacji jest zbyt ryzykowne.

Drużyny Seattle Seahawks i Oakland Raiders spotkały się w przedsezonowym sparringu. Wówczas wielką klasę pokazał Sebastian. Jeźdźcy przed sezonem pokonali Seahawks aą 20-0, a 8 punktów zdobył Janikowski.

Większość fanów Raiders już przed meczem była głęboko przekonana, że potyczka z Seahawks będzie co najwyżej spacerkiem.

Kicker drużyny z Seattle, Rian Lindell pierwszy pokazał, że coś przy tym wietrze można strzelić, kopiąc fieldgoal aż z 44 jardów. W 12. minucie Raiders uzyskali pierwsze przyłożenie. Zdobycie punktu dodatkowego wcale nie było takie łatwe, powiewy wiatru były bardzo mocne, jednak Sebastian świetnie dał sobie radę, trafiając bezbłędnie.

Na początku drugiej kwarty Sebastian powtarzał uderzenie, ponieważ któryś z jego kolegów faulował próbującego przeszkadzać gracza z Seattle. - Jeden z naszych obrońców nieprzepisowo zatrzymywał rywala, pociągając go za koszulkę. Musieliśmy to powtórzyć, aby mój strzał nie został zablokowany - wyjaśnił po meczu Janikowski.

80-jardowy rajd udanie przeprowadził czołowy zawodnik Raiders, Tyron Wheatley. Próbujący go zatrzymać jeden z obrońców Seattle wręcz się ośmieszył. Przy próbie zatrzymania Tyrona, chcąc go przewrócić, zrobił to tak niefortunnie, że sam wyciągnął się jak długi, umożliwiając Raidersom przyłożenie, po którym Sebastian kapitalnie uderzył i było 21-3 dla Jeźdźców.

Drugą część meczu również na raty zaczynał Sebastian. Jajowata piłka ustawiona na specjalnej podstawie gotowa do wykopu, tuż przed Sebastianem, przewróciła się w wyniku podmuchu wiatru. W powtórce jeden z zawodników Raiders musi podtrzymywać piłkę Janikowskiemu. Seb potężną bombą przekopnął całe boisko.

- Wiatr był bardzo silny, piłka przewróciła mi się tuż przed kopnięciem. Musiałem zawołać kolegę do podtrzymania piłki i kopnąć jeszcze raz. Bez pomocy przy takim wietrze byłoby to nie do zrobienia.

Czwarta kwarta zaczęła się bardzo pomyślnie dla Raiders. Wiatr wiał jakby mocniej. Po doprowadzeniu piłki na 32 jard, w roli głównej znów wystąpił Janikowski. Skoncentrowany pięknie uderzył, pewnie zdobywając 3 punkty, podwyższając prowadzenie na 24-3.

Na 8 minut przed końcem dynamiczne przejście James Jetta, kolejne przyłożenie Raiders, i Sebastian precyzyjnym strzałem podwyższył na 31-3.

Było to jak do tej pory zdecydowanie najłatwiejsze i najwyższe, zwycięstwo czarno-srebrnych w tegorocznym sezonie.

Zawodnicy Raiders po meczu nie okazywali jakiejś wielkiej euforii, myślami będąc już przy kolejnym meczu za tydzień w San Diego z tamtejszymi Chargers.

Washington - Jacksonville 35-16

Pauzowały: San Diego, N.Y. Giants, Green Bay. W poniedziałek wieczorem (wtorek rano polskiego czasu) zgrają N.Y. Jets i Miami Dolphins.