Newey: Miałem propozycje z Ferrari

Genialny inżynier i twórca sukcesów Red Bull Racing, Adrian Newey nie dał się podkupić konkurencyjnemu Ferrari.

Konstruktor Red Bull Racing - Adrian Newey zdobywał już mistrzostwa z ekipami McLaren i Williams, a ostatnio z Red Bull Racing. Według niepotwierdzonych informacji niedawno przedłużył kontrakt ze swoim obecnym pracodawcą na kolejne pięć lat. Jednakże jak donosi BBC, 52-latek miał możliwość przejścia do Ferrari.

Reklama

"Adrian jest jednym z najlepszych inżynierów w F1 - o ile nie najlepszym. Sporo żartowaliśmy o możliwości dołączenia do Ferrari, ale wydaje mi się, że on jest szczęśliwy w Anglii i zostanie w Red Bull Racing" - przyznał szef teamu Ferrari - Stefano Domenicali w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Newey rozmawiając z magazynem F1Racing ujawnił, że ostatnie próby Ferrari nie były pierwszym takim przypadkiem.

"Miałem oferty od nich w przeszłości i poważnie je rozważałem, ale F1 to rywalizacja ludzi, nie marek. Praca dla Ferrari tylko ze względu na to, że jest to Ferrari mnie nie interesuje. To pochlebiające, gdy ludzie cenią to, co konstruuję, ale nie dlatego codziennie wstaję z łóżka. Robię to, ponieważ lubię wyzwania projektanckie Formuły 1" - stwierdził Brytyjczyk.

Szef aktualnych mistrzów świata Christian Horner, nie ma wątpliwości, dlaczego Adrian Newey otrzymuje i będzie otrzymywał oferty od innych zespołów.

" Adrian jest najlepszym konstruktorem ostatnich lat. To zrozumiałe, dlaczego każdy team w F1 byłby zainteresowany jego usługami, lecz on bardzo ceni sobie pracę w Red Bullu i nie mam wątpliwości, że będzie z nami także przez najbliższych kilka lat" - zapewnia Chrystian Horner szef stajni Red Bull.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje