NBA: Ostatnia sekunda Robinsona

Glenn Robinson rzutem za 3 pkt, równo z końcową syreną, zapewnił Milwaukee Bucks zwycięstwo 102:99 nad Utah Jazz. Dla zespołu z Salt Lake City była to piąta kolejna porażka. Tak złej passy "Jazzmeni" nie notowali od sześciu lat.

Robinson 2,6 s przed końcem meczu otrzymał podanie od Vinny'ego Del Negro i posłał piłkę do kosza ponad ramionami Adama Keefe. Robinson (30 pkt) zaliczył wszystkie cztery rzuty zza linii 6,60 m. Dobrze go wspierał Ray Allen - 36 pkt. Karl Malone zdobył dla Jazz 28 pkt.

40 pkt Allena Iversona nie wystarczyło Philadelphii 76ers do wyjazdowego zwycięstwa nad Houston Rockets. Gospodarze, którzy roztrwonili 9-punktowe prowadzenie po dwóch kwartach, ostatecznie wygrali 109:106. Duża w tym zasługa Shandona Andersona, który uzyskując 32 pkt ustanowił rekord kariery.

W przerwie meczu odbyła się ceremonia wycofania nr 22, z którym występował Clyde Drexler - aktualnie trener w jednym z college'ów w Houston. Drexler do zespołu "Rakiet" przyłączył się 14 lutego 1995 r. przechodząc z Portland Trail Blazers. Zawodnik odegrał kluczową rolę w zdobyciu drugiego z rzędu tytułu NBA przez ten team (1995). Koszykarz ochrzczony przezwiskiem "Szybowiec", grając przez 15 sezonów za każdym razem uczestniczył w play off. Dziesięciokrotnie wybierano go do Meczu Gwiazd NBA. W 1992 r. wraz z Dream Teamem zdobył złoty medal olimpijski w Barcelonie. Wszyscy, którzy spisali już na straty Patricka Ewinga, powinni zweryfikować swe poglądy. Popularny "Kingkong" poprowadził New York Knicks do sukcesu 98:88 nad Portland Trail Blazers, którzy przed tym spotkaniem legitymowali się najkorzystniejszym bilansem spotkań w lidze. Ewing rozegrał najlepszy mecz w sezonie (20 pkt), a w trzeciej kwarcie zdobywając siedem pkt, cztery zbiórki i blokując dwa rzuty wydatnie pomógł partnerom w kontrolowaniu przebiegu zawodów. Równie dobrze zagrał jego kolega z zespołu Allan Houston - 22 pkt. Wśród Blazers, którzy zakończyli serię sześciu wygranych z rzędu, po 18 pkt uzyskali Steve Smith i Bonzi Wells.