NBA: Bez Duncana ani rusz

Prawie trzy kwarty nie było na parkiecie w składzie Spurs supergwiazdy Tima Duncana, stąd porażka mistrzów NBA z Phoenix Suns. Rezerwowy Suns Rodney Rogers zdobył w tym meczu aż 22 punkty, a jego zespół wygrał szósty mecz z rzędu. Z kolei Duncan w ciągu 13 minut spędzonych na parkiecie zanotował 4 "oczka" i zszedł z boiska z uwagi na naciągnięte mięśnie brzucha. Znacznie lepiej wypadł David Robinson, który zdobył 31 punktów i zaliczył 18 zbiórek.

Nick Van Exel (27 pkt) i Bryan Stith (21) pilnowali, by po dwóch dogrywkach Denver pokonało jednak Kings, chociaż ten zespół prowadził na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry 101:92. Chris Webber zaliczył dla Kings 25 pkt i 15 zbiórek, w tym 8 "oczek" z 12 ostatnich zdobytych przez jego zespół.

Po porażce w Detroit Miami straciło przodownictwo w Konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 11 listopada. Musiało się tak stać, bo Heat grali już czwarty mecz w ciągu ostatnich pięciu dni. Na dodatek Terry Mills z Pistons aż 6 razy trafił z dystansu, a Grant Hill, lider Detroit, dodał do jego zdobyczy 24 punkty.

W Nowym Jorku błysnął Patrick Ewing, zdobywca 15 punktów i 12 zbiórek w meczu z Clippers. W końcówce meczu Ewing zdobył ważne punkty i zablokował rzut rywali. Latrell Sprewell, obrońca Knicks, miał na koncie rekordową dla niego w tym sezonie ilośc asyst - 9, a także 16 punktów i 7 zbiórek.

Gdyby nie dobrze wykonane przez Reggie Millera rzuty wolne na 14 sekund przed końcem meczu, Dallas odnieśliby sensacyjne zwycięstwo. Pacers po raz czwarty już grali bez centra Rika Smitsa.

Wygrana Utah Jazz nad Atlantą była piątą w ostatnich sześciu meczach Karla Malone'a i spółki. Z kolei gracze Portland, pokonując Boston, wygrali 9 mecz z rzędu i 15 kolejny we własnej hali.