Nawet 3 tys. euro za bilet na finał MŚ

Jeszcze dziś na internetowych aukcjach można było kupić bilety na finał mistrzostw świata. Cena za dwa miejsca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie wahały się od 2 do 3 tys. euro; FIFA najdroższe bilety sprzedawała po 600 euro. Mimo to ludzie wręcz się biją o bardzo drogie wejściówki.

Socjologów i psychologów ten fakt nie dziwi. Ten, kto nie kupił biletu na oficjalnej stronie mundialu, próbuje zdobyć go u koników lub na internetowej aukcji. A wszystko, by mieć satysfakcję, że ten mundial choć raz udało się przeżyć na stadionie - tłumaczą specjaliści.

Reklama

Bilety wprawdzie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, ale kibice narzekają na system sprzedaży. Jesteśmy dyskryminowani, bo kibice, którzy stanowią ważną część tego mundialu, nie mogą się starać o bilet, stojąc przed kasą. Albo zostało się wylosowanym, albo pozostaje kupienie biletu u konika - skarży się korespondentowi RMF jeden z niemieckich fanów futbolu.

Chyba nikogo więc nie ucieszy fakt, że niemiecki system sprzedaży biletów zostanie najprawdopodobniej wykorzystany podczas kolejnych mistrzostw świata.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje