Muszynianka rozniosła rywalki

Zespół Fakro Muszynianka Muszyna pokonał Vakifbank Guenes Stambuł 3:0 (26:24, 27:25, 25:20) w meczu trzeciej kolejki grupy C Ligi Mistrzyń siatkarek. Polski zespół objął prowadzenie w tabeli.

Siatkarki Fakro Muszynianki uczyniły drugi krok w kierunku wyjścia z grupy C Ligi Mistrzyń. Jednocześnie po raz pierwszy w tym sezonie wygrały mecz w LM we własnej hali (wcześniej przegrały z Metalem Galati w Polsce i odniosły zwycięstwo we Włoszech).

Polki w czwartek zadbały o to, aby w pierwszym secie kibice w Muszynie przeżyli niemałe emocje. Jak wyliczyli statystycy aż 10 razy mistrzynie Polski traciły punkty po własnych błędach. Długo także szwankowało przyjęcie. Jednak Turczynki nie potrafiły "odskoczyć" na więcej niż 4 punkty (13:17). Gdy było 14:17 trener mistrzyń Polski Bogdan Serwiński zrobił świetną - jak się później okazało - zmianę. Za Ivanę Plchotovą weszła Dorota Pykosz. Zaczął funkcjonować "polski" blok. I chociaż prawie cudów w ataku dokonywała Angelina Gruen, to przy stanie 25:24 właśnie dzięki blokowi Fakro Muszynianka zdobyła punkt.

Świetnie rozpoczął się drugi set dla Polek, które objęły prowadzenie 4:1. Turczynki długi nie mogły się podnieść po akcji, która miała miejsce tuż przed pierwszą przerwą techniczną. Po bardzo długiej wymianie, w trakcie której zawodniczki już niemal nie miały sił skakać do ataków, przyjezdne straciły punkt po zagraniu w antenkę (8:5). Po chwili Fakro Muszynianka prowadziła 5 punktami (12:7, 14:9), aby szybko roztrwonić przewagę (16:16) po fatalnym błędzie Izy Bełcik. Chociaż w końcówce seta Polki zepsuły aż dwukrotnie zagrywkę i dwa razy nie wykorzystały piłek setowych, to i tak wygrały tą odsłonę.

Bardzo dobre zagrywki Aleksandry Jagieło i niezła gra w obronie - to główne przyczyny objęcia przez Fakro Muszyniankę prowadzenia 7:1, 8:2 w ostatnim secie. Jednak, jak w poprzedniej odsłonie, i tym razem ta przewaga szybko stopniała - do 1 punktu (9:8). Co prawda na drugiej przerwie technicznej było 16:10, ale Turczynki podjęły jeszcze walkę - było 19:17. Przy stanie 22:20 świetnym atakiem popisała się Frątczak i Vakifbank nie był już w stanie wydrzeć zwycięstwa siatkarkom Fakro Muszynianki.

W zespole z Muszyny wystąpiła Joanna Mirek chociaż - jak poinformował trener Serwiński - przechodzi zapalenie oskrzeli.

Fakro Muszynianka: Iza Bełcik, Kamila Frątczak, Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Aleksandra Jagieło, Ivana Plchotova, Mariola Zenik (libero) oraz Dorota Pykosz, Milena Rosner, Agnieszka Śrutowska.

Vakifbank Guenes: Kinga Maculewicz, Arzu Goellue, Deniz Hakyemez, Bahar Toksoy, Jelena Nikolic, Angelina Gruen, Nihan Yelden (libero) oraz Polen Uslupehlivan, Serpil Ersari, Duygu Bal.