MŚ: Włoszczowska poobijana, ale pojedzie

Maja Włoszczowska jest poobijana, ale ogólnie czuje się dobrze i na pewno pojedzie we wtorek w sztafecie, która rozpocznie mistrzostwa świata kolarzy górskich w Canberze - poinformował trener polskiej reprezentacji Andrzej Piątek.

Srebrna medalistka olimpijska uległa wypadkowi w piątek. Stłukła biodra i kciuk, ale już w sobotę wróciła do treningów. We wtorek wystartuje na trzeciej zmianie sztafety.

Reklama

W sztafecie trenerzy mogą dowolnie ustawiać na zmianach seniora, młodzieżowca, seniorkę i juniora. Andrzej Piątek zdecydował, że pierwsi ruszą do walki senior Marcin Karczyński i młodzieżowiec Marek Konwa.

- Trasa jest wąska, wyprzedzanie na niej jest skomplikowane. Liczę na to, że jeśli Konwa ukończy zmianę na pozycji medalowej, to Majka i junior Maciej Adamczyk powinni sobie poradzić. Jesteśmy dobrze przygotowani i bojowo nastawieni - ocenił Piątek.

Najważniejszy występ czeka Włoszczowską w sobotę w wyścigu elity kobiet. Na starcie staną wszystkie zawodniczki z czołówki światowej. - Oczekiwania dziennikarzy i kibiców są ogromne. A ja sobie mówię, że nie muszę, ale mogę zdobyć medal. Trochę boję się, że jak będzie brązowy, zostanie to uznane za porażkę. A to będzie mój sukces - mówiła Włoszczowska przed odlotem do Australii.

Oprócz kolarzy górskich w Canberze o medale będą walczyć specjaliści od trialu rowerowego. Liderem polskiej ekipy jest wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata Rafał Kumorowski.

Program mistrzostw świata:

wtorek - sztafeta

środa - wyścig juniorek, wyścig zawodniczek do lat 23

czwartek - wyścig juniorów

piątek - trial kobiet, wyścig młodzieżowców, fourcross kobiet i mężczyzn

sobota - wyścig elity kobiet, trial juniorów, trial elity mężczyzn - koła 20-calowe, wyścig elity mężczyzn (6.00)

niedziela - zjazd juniorów i juniorek, trial juniorów, zjazd kobiet, trial elity mężczyzn - koła 26-calowe, zjazd mężczyzn.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | zjazd | Maja Włoszczowska | trial | wyścig | włoszczowska

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama