MŚ w kolarstwie górskim: Trialowcy pod opieką rodziców

Pod opieką rodziców i na własny koszt przyjechali specjaliści od trialu na mistrzostwa świata kolarzy górskich w szwajcarskim Champery. W konkurencji kobiet jedyna Polka - Stefania Staszel zajęła siódme miejsce. Wygrała reprezentantka gospodarzy Karin Moor.

Nie przyjechała do Szwajcarii zgłoszona wcześniej Sonia Klich. Brakuje także trenera kadry Andrzeja Kramarczyka i najlepszego polskiego trialowca, wielokrotnego medalisty mistrzostw świata Rafała Kumorowskiego.

Reklama

Trial rowerowy jest w Champery najsłabiej obsadzony. W konkurencji kobiet wystartowało jedynie osiem zawodniczek. Musiały wykazać się wręcz akrobatycznymi umiejętnościami na 18 sekcjach technicznych, skacząc po beczkach, drewnianych balach, równoważniach i betonowych kręgach. Najwięcej kibiców obserwowało przejazd przez rwącą górską rzekę. Na pokonanie każdej sekcji zawodniczka miała 2,5 minuty - za przekroczenie czasu są punkty karne, podobnie jak za podparcie się nogą, ręką, czy za upadek.

"Ta góra bali, na którą wjeżdżałyśmy, ma chyba ze trzy metry wysokości. Nigdy jeszcze na coś takiego nie musiałam się wdrapywać. W innych imprezach przeszkody dla kobiet przeważnie nie są wyższe niż półtora metra. Myślę, że była to najtrudniejsza trasa w historii trialu" - powiedziała PAP Stefania Staszel.

Zakończyły się również eliminacje mężczyzn. Polacy wypadli słabo. Żadnemu z biało-czerwonych nie udało się awansować do ośmioosobowego finału. Startujący na rowerze z kołami 20-calowymi w konkurencji seniorów Karol Serwin był 11., a junior Krystian Woźniak - ostatni, 22. W rywalizacji na 26-calówkach senior Paweł Reczek zajął 22. miejsce, a junior Piotr Surga - ostatnie, 19.

Wyniki trialu kobiet:

1. Karin Moor (Szwajcaria) 9 pkt

2. Gemma Abant (Hiszpania) 35

3. Mireia Abant (Hiszpania) 41

4. Tatiana Janickova (Słowacja) 47

5. Janine Jungfels (Australia) 69

6. Romina Fix (Niemcy) 76

7. Stefania Staszel (Polska) 77

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje