MŚ w hokeju na lodzie - bez wiz na turniej na Białorusi w 2014 roku

Poniedziałek, 16 stycznia 2012 (18:23)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy dla oficjalnych uczestników mistrzostw świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w Mińsku w 2014 roku, a także dla zagranicznych turystów przyjeżdżających na zawody.

Zdjęcie

Prezydent Białorusi - Alaksandr Łukaszenka. /AFP
Prezydent Białorusi - Alaksandr Łukaszenka.
/AFP
Dekret w tej sprawie podpisał w poniedziałek prezydent Alaksandr Łukaszenka. Ruch bezwizowy dla wspomnianych osób będzie obowiązywał od 25 kwietnia do 31 maja 2014 roku.

Sportowcy będą mogli wjechać na terytorium Białorusi bez wizy, jeśli zostaną umieszczeni na liście uczestników mistrzostw akredytowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie. Dla turystów podstawą wjazdu będzie papierowy lub elektroniczny bilet na mistrzostwa.

Reklama

Prezydent USA Barack Obama podpisał na początku stycznia ustawę zaostrzającą sankcje wobec reżimu Łukaszenki w odpowiedzi na brutalne stłumienie protestów opozycji po wyborach prezydenckich w 2010 roku. W ustawie znalazło się m.in. wezwanie do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, aby cofnęła plany organizacji mistrzostw świata w hokeju w Mińsku w 2014 roku.

INTERIA.PL/PAP