MŚ siatkarzy: 3:1 na otarcie łez

Na otarcie łez reprezentacja Polski wygrała z Hiszpanią 3:1 w meczu grupy H siatkarskich mistrzostw świata. Był to pożegnalny mecz w tej imprezie, w której biało-czerwoni zajęli 9. miejsce.

Z grupy, w której grali Polacy awansowały ekipy Rosji i Portugalii.

W niektórych fragmentach spotkania przewaga polskich siatkarzy była przygniatająca. Prowadzili oni różnicą ośmiu, dziesięciu punktów.

W secie trzecim przy stanie 21:21 mecz został przerwany na około 10 minut. W sumie trwał czterdzieści minut. Zawodnicy trochę bawili się w piłkę nożną, a sędziowie, trenerzy i obserwator Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) dyskutowali na temat ustawienia polskiego zespołu. Zdaniem jednego z arbitrów było ono nieprawidłowe. Ostatecznie jeden punkt został przyznany Hiszpanii.

Polska: Lipiński, Gruszka, Świderski, Nowak, Gołaś, Papke, Ignaczak (libero) oraz Murek

Hiszpania: Prenafeta, Pascual, Molto, Suela, Salvador, Falasca, Valido (libero), Falasca, De la Fuente, Carreno, Vega.

Polska - Hiszpania 3:1 (25:19, 25:11, 26:28, 25:18.).