MŚ Lahti: Niezłe loty Polaków

W przedpołudniowym treningu i kwalifikacjach zaprezentowali się najlepsi skoczkowie świata, przygotowujący się do popołudniowego występu na średniej skoczni w Lahti o medale mistrzostw świata. Najdalej skoczył Niemiec Frank Loeffler, zaliczając 93,5 metra.

Oczywiście, nas najbardziej interesowała dyspozycja Polaków. Lider ekipy, wicemistrz świata na dużym obiekcie w Lahti, Adam Małysz skoczył na treningu tylko 81,5 metra. Nie bez znaczenia jednak dla Małysza i innych skoczków jest fakt, że temperatura w Lahti wynosi minus dwadzieścia dwa stopnie!

Reklama

Znacznie lepiej Polacy spisali się w kwalifikacjach do oficjalnego konkursu. Tym razem Małysz poszybował na 90,5 metra, co dało mu trzecią pozycję. Obok Małysza do konkursy zakwalifikowali się także Wojciech Skupień (90 m. i 5. lokata) i Marcin Bachleda (84,5 m i 12. lokata. Niestety, nie udało się to Robertowi Matei, stąd trzech polskich skoczków przystąpi po południu do walki o medale mistrzostw świata na średniej skoczni.

Warto dodać, że ze skoków kwalifikacyjnych zrezygnowali złoty i brązowy medalista MŚ na dużej skoczni - Niemiec Martin Schmitt i Fin Janne Ahonen.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z Lahti

Dowiedz się więcej na temat: medale | Niemiec | loty | lahti

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama