MŚ koszykarzy: Porażka USA!

Sensacja na rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych mistrzostwach Świata koszykarzy! Zespoł gospodarzy przegrał z również niepokonaną do tej pory Argentyną 80:87.

Była to pierwsza porażka drużyny "Dream Team" od 1992 roku. W tym czasie Amerykanie rozegrali 58 zwycięskich spotkań.

Amerykanie ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie F i w ćwierćfinale zmierzą się z broniącymi tytułu sprzed czterech lat Jugosłowianami. (W poprzednich mistrzostwach odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z Rosją. Jednak wtedy w ekipie USA nie wystąpili koszykarze z zawodowej ligi, bowiem w NBA trwał wtedy strajk).

Argentyńczycy przewyższali gospodarzy skutecznością i agresywnością obrony. Już na początky meczu wypracowali 15-punktową przewagę, nie oddając prowadzenia do końca. W drugiej kwarcie koszykarze z Ameryki Południowej prowadzili już nawet 18 punktami, a pierwszą połowę zakonczyli wynikiem 53:37.

Amerykanie mieli jeszcze szansę na nawiązanie walki w czwartej kwarcie, gdy po rzucie za 3 punkty Millera wynik brzmiał 63:70, jednak Argentyńczycy odpowiedzieli natychmiast sześcioma punktami z rzędu.

Najwięcej punktów dla Argentyńczyków zdobyli Emanuel Ginobili - 15, Andres Noccioni - 14 i Luis Scola - 13. Szczególnie Scola wyróżnił się w ostatnich minutach meczu."Albicelestes" odnotowali 50-procentową skuteczność trafień z gry.

W "Dream Teamie" który trafiał tylko 38 procent rzutów, wyróżnili się Paul Pierce - 22 punkty i Reggie Miller - 14.

6. mecz: Zwycięzca 3. meczu ze zwycięzcą 4. meczu

Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | Argentyna | Nowa Zelandia | Hiszpania | Niemcy | portoryko | Brazylia | mecz | porażka | USA