MŚ: Brązowy medal Kamili Chudzik!

Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) wynikiem 6471 pkt zdobyła w siedmioboju brązowy medal 12. lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Wygrała Brytyjka Jessica Ennis (6731 - najlepszy w tym roku na świecie rezultat) przed Niemką Jennifer Oeser (6493).

Polka awansowała na drugie miejsce przed kończącym zawody biegiem na 800 metrów, w nim jednak wyprzedziła ją Niemka Jennifer Oeser. Reprezentantka gospodarzy wywróciła się, ale mimo tego odrobiła stratę do Polki.

To największy sukces w karierze Kamili. Do tej pory była 22. w poprzednich mistrzostwach świata w Osace, a podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zajęła 16. miejsce.

To drugi medal dla Polski podczas mistrzostw świata w Berlinie. W sobotę srebro w pchnięciu kulą zdobył Tomasz Majewski.