MP w szermierce - triumf akademickich zespołów w szpadzie

Kobiecy zespół AZS AWF Warszawa i męska ekipa AZS AWF Wrocław wywalczyły w sobotę w Sosnowcu złote medale drużynowych mistrzostw Polski w szpadzie.

W finale kobiet warszawianki - w składzie same reprezentantki kraju - wygrały z AZS AWF Katowice 45:32. W ekipie AZS walczyły: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip, Magdalena Piekarska i Małgorzata Stroka.

Reklama

W decydującym meczu mężczyzn akademicy z Wrocławia w składzie: Tomasz Motyka, Maciej Szumski, Robert Andrzejuk i Michał Adamek pokonali kolegów z Krakowa 45:38.

Wyniki:
kobiety
ćwierćfinały: 
AZS AWF I Warszawa - KKS Kraków 45:25 
AZS AWF Wrocław - STSzerm Legia Warszawa 45:34 
Piast Gliwice - D'Artagnan Ursynów 45:40 
AZS AWF I Katowice - AZS AWF II Warszawa 45:37 
półfinały: 
AZS AWF I Warszawa - AZS AWF Wrocław 45:31 
AZS AWF I Katowice - Piast Gliwice 44:32
Finał: AZS AWF I Warszawa - AZS AWF I Katowice 45:32 o 3 miejsce: AZS AWF Wrocław - Piast Gliwice 45:35
Kolejność końcowa:
1. AZS AWF I Warszawa (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Ewa Nelip, Małgorzata Stroka, Magdalena Piekarska) 
2. AZS AWF I Katowice (Małgorzata Bereza, Julita Głowacka, Dominika Mosler, Martyna Szymańska) 
3. AZS AWF Wrocław (Blanka Błach, Justyna Kaca, Kamila Strug, Karolina Marcinkowska) 
4. Piast Gliwice 
5. AZS AWF II Warszawa 
6. STSzerm Legia Warszawa 
7. KKS Kraków 
8. D'Artagnan Ursynów 
Startowało 9 ekip.
mężczyźni:
ćwierćfinały: 
AZS AWF I Kraków - STSzerm Legia II Warszawa 45:32 
Muszkieter I Gliwice - KKS I Kraków 44:43 
STSzerm Legia I Warszawa - Górnik Radlin 45:28 
AZS AWF Wrocław - Piast Gliwice 45:30 
półfinały:
AZS AWF I Kraków - Muszkieter I 45:31 
AZS AWF Wrocław - STSzerm Legia I 45:41
Finał: AZS AWF Wrocław - AZS AWF I Kraków 45:38 o 3 miejsce:
Muszkieter I - STSzerm Legia I 45:34
Kolejność końcowa:
1. AZS AWF Wrocław (Michał Adamek,Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka, Maciej Szumski) 
2. AZS AWF Kraków (Karol Kostka, Piotr Kruczek, Michał Sobieraj, Radosław Zawrotniak) 
3. Muszkieter I Gliwice (Filip Broniszewski, Mateusz Capaja, Paweł Krawczyk, Łukasz Rokosz) 
4. STSzerm Legia I Warszawa 
5. KKS I Kraków 
6. Górnik Radlin 
7. Piast Gliwice 
8. STSzerm Legia II Warszawa
Startowało 12 drużyn.
INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama