Mourinho: Nie jest łatwo grać na kartoflisku

Jose Mourinho jest względnie zadowolony ze zwycięstwa Realu Madryt nad Espanyolem Barcelona 3-0, biorąc pod uwagę, że według Portugalczyka nawierzchnia Santiago Bernabeu przypomina "kartoflisko".

Mimo wysokiej wygranej, wtorkowy mecz nie był łatwy dla "Królewskich". Kibice gospodarzy niecierpliwili się słabą postawą swoich pupili, dopiero na chwilę uciszył ich gol zdobyty przez Cristiana Ronaldo w 28. minucie, który wykorzystał rzut karny za zagranie ręką Luisa Garcii.

Prowadzenie nie dodało jednak Realowi skrzydeł i nadal grał bez wyrazu. Niebezpiecznie zrobiło się po godzinie, gdy czerwoną kartkę zobaczył obrońca Pepe, ale w 64. minucie z boiska wyleciał Ernesto Galan, za faul na Ronaldo, i siły się wyrównały.

W dziesiątkę lepiej prezentowali się "Królewscy", którzy dodali do swojego dorobku jeszcze dwa gole - Gonzala Higuaina i rezerwowego Karima Benzemy. W końcówce czerwoną kartkę ujrzał jeszcze obrońca Espanyolu Juan Forlin.

"Biorąc pod uwagę okoliczności, jestem zadowolony, tym bardziej, że nie jest łatwo grać na kartoflisku" - powiedział Mourinho, cytowany przez Markę".

Faktycznie część murawy na Santiago Bernabeu jest w bardzo złym stanie. Wszystko przez grzyb, który zaatakował trawę. Próbowano ją ratować, ale niewiele to dało, dlatego podjęto decyzję o wymianie murawy.

"Ponadto mieliśmy mało czasu na odpoczynek, a spotkaliśmy się z rywalem, który nie ma nic do stracenia" - stwierdził portugalski trener.

Mourinho przypomniał także wszystkim, że tylko on jest trenerem Realu. "Urodziłem się w kraju, gdzie jest 10 milionów szkoleniowców, a teraz pracuję w kraju, gdzie jest ich 40 milionów. Rzeczywistość wygląda jednak tak: Real ma tylko jednego trenera i tylko on będzie decydował jak zespół ma grać" - mówił Portugalczyk.

Zobacz wyniki i strzelców bramek w czwartej kolejce Primera Division oraz tabelę

Dowiedz się więcej na temat: Santiago | Jose Mourinho

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!