Mistrzynie pozostają w grze o finał

Koszykarki Detroit Shock uniknęły wyeliminowania w finale Konferencji Wschodniej WNBA. W niedzielny wieczór polskiego czasu ograły we własnej hali Indianę Fever 77:63 i wyrównały stan serii na 1:1.

Początek meczu nie zwiastował zdecydowanej porażki Fever. Po pierwszej kwarcie prowadzone przez liderkę Wisły Can-Pack, Annę DeForge koszykarki z Indiany prowadziły 20:16. Dwie kolejne to jednak prawdziwy popis w wykonaniu gospodyń. - Drużyna pokazała charakter. Kiedy jesteśmy przyparte do muru walczymy na pełnych obrotach - przyznała po meczu cytowana na łamach oficjalnej strony ligi najskuteczniejsza w obozie Detroit Deanna Nolan.

- Już byliśmy w takiej sytuacji i wiemy co robić. Cały sezon pracowaliśmy ciężko, by mieć przewagę własnego parkietu w decydujących meczach. Teraz zrobiliśmy tylko to, co do nas należało, czyli wygraliśmy mecz we własnej hali - dodał chłodno opiekun Shock a przed laty jeden ze słynnych "Bad boys" z Detroit Pistons, Bill Laimbeer. Szkoleniowiec mistrzyń WNBA liczy na kolejne zwycięstwo swojej drużyny w meczu rozstrzygającym o awansie do finału, które zostanie rozegrane w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Kluczem do zwycięstwa gospodyń była kapitalna postawa na tablicach. Koszykarki Shock zdublowały rywalki zbierając 44 piłki w meczu. Prym wśród nich wiodła Swin Cash z 10 zbiórkami na koncie. - Rywalki zdominowały nas na tablicach. Trudno liczyć na zwycięstwo jeżeli zbierasz o połowę mniej piłek od drugiego zespołu - nie krył trener Indiany Brian Winters. - Teraz musimy się skupić na trzecim meczu. Musimy zdecydowanie poprawić grę na deskach i lepiej rozbijać ich obronę strefową - dodał szkoleniowiec Fever.

Najwięcej punktów dla Indiany - 13 - zdobyła wspomniana wcześniej DeForge. O jeden mniej dorzuciła była zawodniczka Lotosu PKO BP Tamika Whitmore, a świeżo upieczona gdynianka - Tamika Catchings kończyła zawody z siedmiopunktowym dorobkiem. Dla Detroit 24 punkty zdobyła Nolan.