Miroslav Klose: Zależało mi, by zagrać w Gdańsku

We wtorkowy wieczór w Gdańsku Miroslav Klose, podobnie jak Lukas Podolski, po raz pierwszy w karierze zagra w reprezentacji Niemiec z Polską w kraju swojego urodzenia. "To niecodzienne wydarzenie" - zaznaczył piłkarz Lazio Rzym.

Reklama

- Mecz z Polską to zawsze coś szczególnego. Tam się urodziliśmy, tam zaczęliśmy mówić po polsku. Bardzo się cieszę, że mogę zagrać w tym niecodziennym spotkaniu. Poldi pewnie myśli tak samo. Jeszcze nigdy nie graliśmy przeciwko Polsce na jej terenie - powiedział urodzony 9 czerwca 1978 roku na opolszczyźnie Miroslav Klose.

Mając dziewięć lat z rodzicami przeniósł się do Niemiec, gdzie zamieszkali w miejscowości Kusel w Palatynacie.

Klose w 111 spotkaniach w niemieckiej drużynie narodowej zdobył 62 gole. Ostatniego w piątkowym meczu z Austrią. Zwycięstwo 6:2 zapewniło ekipie trenera Joachima Loewa awans do Euro-2012, które zorganizują wspólnie Polska i Ukraina.

Jak przyznał, po tym spotkaniu poprosił niemal selekcjonera, by ten obiecał mu, że w Gdańsku zagra co najmniej 45 minut. "Bardzo mi na tym zależało. Chciałem wykorzystać okazję i zaklepać sobie miejsce w składzie" - przyznał z uśmiechem Klose.

Wizyta w Gdańsku to jego pierwszy od pięciu lat pobyt w Polsce. - Trochę mi smutno z tego powodu, ale takie jest życie piłkarza. Na przyjemności nie zawsze jest czas. Żałuję też, że na trybunach nie zasiądą we wtorek wujek i ciocia, ale oni mieszkają na południu i musieliby przejechać całą Polskę, by zobaczyć mecz - zaznaczył reprezentant Niemiec.

33-letni były napastnik Werderu Brema i Bayernu Monachium jest obecnie najstarszym piłkarzem w niemieckiej kadrze. - Jednak wciąż w niej jestem i chciałbym pozostać jak najdłużej - zadeklarował.

O poprawieniu rekordowego osiągnięcia słynnego Gerda Muellera, który zdobył dla reprezentacji Niemiec 68 goli, nie myśli, choć brakuje mu coraz mniej.

- Kiedyś mu przyrzekłem, że nigdy nie będę chciał równać się do jego poziomu, liczby strzelonych bramek. Jego wyczyn był czymś niesamowitym - powiedział Klose.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lazio Rzym | podolski | W.E. | Miroslav Klose | Euro 2012 | reprezentacja Polski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje