Mikołajczyk i Chojnacka mistrzyniami świata!

Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Małgorzata Chojnacka (Posnania) zdobyły w kanadyjskim Dartmouth tytuł mistrzyń świata w dwójce kajakowej na dystansie 1000 metrów.

Polki minimalnie wyprzedziły niemiecką osadę Tina Dietze - Carolin Leonhardt. Brązowy medal wywalczyły Węgierki Dalma Benedek i Erika Medveczky.

Reklama

Małgorzata Chojnacka odniosła w Dartmouth życiowy sukces, ale w dorobku Beaty Mikołajczyk jest cenniejsze trofeum - srebrny medal olimpijski z Pekinu, wywalczony razem z Anetą Konieczną w K2 500 metrów. W tej konkurencji Chojnacka i Mikołajczyk wystartują w niedzielę.

Godzinę i 20 minut wcześniej kajakarki z Bydgoszczy i Poznania płynęły w składzie olimpijskiej czwórki na 500 metrów. Polki finiszowały na czwartej pozycji, przegrywając walkę o brąz z Hiszpankami o pół sekundy.

Blisko medalu byli w sobotę Łukasz Woszczyński i Marcin Grzybowski w dwójce kanadyjkowej na 1000 metrów, zajmując również czwarte miejsce.

Wyniki:

1000 m

mężczyźni

K1

1. Max Hoff (Niemcy) 3.29,425

2. Anders Gustavsson (Szwecja) 3.30,976

3. Adam van Koeverden (Kanada) 3.31,285

..

reprezentant Polski nie startował

K2

1. Emilio Merchan, Diego Cosgaya (Hiszpania) 3.14,610

2. David Smith, Luke Morrison (Australia) 3.15,809

3. Reinier Torres, Carlos Montalvo (Kuba) 3.16,071

..

Mariusz Kujawski, Marcin Nickowski (Polska) - 5 m. w finale B

K4

1. Białoruś 2.57,437

(Wadzim Machniew, Aleksiej Abalmasau, Raman Piatruszenka, Artur Litwinczuk)

2. Francja 2.58,022

(Guillaume Burger, Vincent Lecrubier, Philippe Colin, Sebastien Jouve)

3. Słowacja 2.58,593

(Juraj Tarr, Erik Vleek, Richard Riszforfer, Michal Riszdorfer)

..

6. Polska 2.59,838

(Krzysztof Łuczak, Dawid Wardowicz, Przemysław Gawrych, Mateusz Olejniczak)

C1

1. Wadim Mienkow (Uzbekistan) 3.55,947

2. Mathieu Goubel (Francja) 3.56,047

3. Sebastian Brendel (Niemcy) 4.00,215

..

Piotr Kuleta (Polska) - 1 m. w finale B

C2

1. Erik Leue, Tomasz Wylenzek (Niemcy) 3.37,380

2. Siergiej Besugli, Maksim Prokopenko (Azerbejdżan) 3.37,462

3. Wiktor Melantiew, Nikołaj Lipkin (Rosja) 3.38,758

4. Łukasz Woszczyński, Marcin Grzybowski (Polska) 3.39,087

C4

1. Białoruś 3.21,595

(Dzianis Harasza, Dmitri Rabczanka, Dmitri Wajziszkin, Aleksander Wauczecki)

2. Niemcy 3.22,141

(Chris Wend, Thomas Lueck, Erik Rebstock, Ronald Verch)

3. Rumunia 3.23,733

(Catalin Costache, Silviu Simioncencu, Iosif Chirila, Andrei Cuculici)

..

8. Polska 3.28,359

(Tomasz Kaczor, Marcin Grzybowski, Łukasz Woszczyński, Arkadiusz Toński)

kobiety

K1

1. Katalin Kovacs (Węgry) 3.59,846

2. Franziska Weber (Niemcy) 4.00,429

3. Bridgitte Hartley (RPA) 4.00,429

..

Anna Górzyńska (Polska) - odpadła w półfinale

K2

1. Małgorzata Chojnacka, Beata Mikołajczyk (Polska) 3.40,425

2. Tina Dietze, Carolin Leonhardt (Niemcy) 3.40,502

3. Dalma Benedek, Erika Medveczky (Węgry) 3.43,020

500 m

K4 kobiet

1. Węgry 1.33,090

(Dalma Benedek, Danuta Kozak, Natasa Janics, Katalin Kovacs)

2. Niemcy 1.33,094

(Katrin Wagner-Augustin, Tina Dietze, Carolin Leonhardt, Nicole Reinhardt)

3. Hiszpania 1.34,973

(Beatriz Manchon, Teresa Portela, Jana Smidakova, Sonia Molanes)

4. Polska 1.35,470

(Małgorzata Chojnacka, Ewelina Wojnarowska, Beata Mikołajczyk, Marta Walczykiewicz)

C1 kobiet

1. Nicole Haywood (Kanada) 2.20,762

2. Hannah Menke (USA) 2.29,630

3. Maria Kazakowa (Rosja) 2.32,064

..

5. Maja Madziewicz (Polska) 2.39,536

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz | Węgry | polki | beata | Niemcy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje