Michał Probierz ma być trenerem Arisu Saloniki

Michał Probierz porozumiał się z działaczami Arisu Saloniki i w piątek ma zostać trenerem dwunastej obecnie drużyny greckiej ekstraklasy - poinformowały tamtejsze media. Szkoleniowiec ŁKS Łódź odmówił komentarza w tej sprawie.

Probierz ma zastąpić w Arisie zwolnionego we wtorek Sakisa Tsiolisa.

Reklama

Na stronie internetowej greckiego klubu znalazł się komunikat, że jego władze osiągnęły ustne porozumienie z Probierzem, który w piątek jest spodziewany w Salonikach, by sfinalizować umowę. Kontrakt ma obowiązywać do końca obecnego sezonu.

39-letni trener, który przed rozpoczęciem tego sezonu odszedł z Jagiellonii Białystok. Przed rokiem w eliminacjach Ligi Europejskiej prowadził ten zespół w meczach z Arisem.

5 września został szkoleniowcem zamykającego wówczas tabelę ekstraklasy ŁKS Łódź. Obecnie ta ekipa plasuje się na 11. pozycji.

Probierza na łamach portalu sport.gr zachwalał Maciej Murawski, który był zawodnikiem Arisu w sezonie 2004/05. "Miną dwa-trzy tygodnie zanim Probierz pozna zespół, klub, specyfikę greckiej ligi, ale to trener, który może pomóc odwrócić złą passę Arisu. Jest bardzo ambitny, lubi dyscyplinę, co na pewno przyda się piłkarzom z Salonik" - powiedział były reprezentant Polski.

Aris w sześciu spotkaniach greckiej ligi w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Sześć razy zremisował i doznał dwóch porażek.

Ostatnim polskim trenerem w greckiej lidze był Henryk Kasperczak, który od 17 listopada 2010 do 18 marca 2011 roku pracował w Kavali. Wcześniej tamtejsze kluby prowadzili m.in. Kazimierz Górski i Jacek Gmoch.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | łks łódź | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje